W Niemczech trwają prace nad budową bezzałogowych pociągów dużych prędkości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Bezzałogowe pojazdy szynowe wydają się być nieuniknioną przyszłością. Już teraz wiele linii metra korzysta z automatycznych składów. Ostatnio, specjaliści z German Aviation and Space Center zaprezentowali koncepcję pociągu towarowego, który byłby w stanie odbywać kursy bez konieczności pracy maszynisty.

Skład o nazwie NGT CARGO będzie składał się z wagonów, które będą wyposażone we własne silniki elektryczne, baterie oraz czujniki. Wagony będą mogły poruszać się niezależnie, bez użycia lokomotywy i będą mogły automatycznie się ze sobą łączyć. 

Według twórców, bezzałogowy pociąg towarowy ma być znaczną oszczędnością czasu oraz pieniędzy. W chwili obecnej około 30 % wszystkich kosztów transportu przeznacza się jedynie na modyfikacje w składzie. 

Pociąg bezzałogowy będzie w stanie podróżować z prędkością 400 km/h na nowych, ulepszonych torach oraz 200 km/h na obecnie istniejących. Niemieccy eksperci uważają, że ich pociągi towarowe będą miały szczególny popyt w transporcie między Europą a Azją, dzięki czemu staną się alternatywą dla kontenerowców. Autorzy projektu dopuszczają także możliwość łączenia wagonów z samochodami osobowymi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj