W Niemczech szukają sprawców malowania litery Z na samochodach uchodźców z Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: tg

Niezidentyfikowani ludzie oszpecili samochody ukraińskich uchodźców w Niemczech literą Z. Policja wszczęła śledztwo. Osobom uznanym za winnych grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do trzech lat więzienia.

W północno - zachodnich Niemczech niezidentyfikowani ludzie nabazgrali literę Z na dwóch samochodach należących do ukraińskich uchodźców, poinformowała policja we wtorek 29 marca br. Do incydentu doszło w miejscowości Sölde w Dolnej Saksonii. Właścicielami samochodów z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi są 24-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna, którzy przybyli do Niemiec z rodzinami i obecnie przebywają w miejscowym domu opieki – poinformował dalej rzecznik policji. Litera Z została namalowana na przedniej szybie samochodów.

 

Policja wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia niszczenia mienia i dopuszczania się przestępstw. Zgodnie z przyjętym 25 marca dekretem rządu Dolnej Saksonii używanie Z w przestrzeni publicznej jest zabronione, ponieważ jest „zatwierdzeniem wojny i podboju”, a tym samym narusza porządek publiczny. Odpowiedni artykuł Kodeksu karnego przewiduje karę grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

 

Oprócz Dolnej Saksonii kraje związkowe Bawaria, Berlin i Brema zamierzają ukarać za publiczne eksponowanie litery Z. W Nadrenii Północnej - Westfalii władze badają możliwość nałożenia kary.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika edi8

Ciekawie zapowiada się

Ciekawie zapowiada się Wielkanoc w tym roku, prawosławna Ukraina obchodzi to święto o tydzień później niż w Polsce. W przeszłości nie było tak różowo i tym razem też gdy opadnie wojenny pył może być groźnie: 

O tzw. akcji polonizacyjno-rewindykacyjnej, która uderzyła w tysiące obywateli Rzeczpospolitej, będących wiernymi Cerkwi prawosławnej, wręcz nie wypada dziś przypominać publicznie, podobnie jak o krwawej pacyfikacji strajków chłopskich w 1937 roku, Berezie Kartuskiej i innych przejawach represji rządów przedwrześniowych wobec opozycji politycznej. Na horyzoncie nie widać także, aby do takiego upamiętnienia gotowa była jakakolwiek instytucja centralna, reprezentująca władzę wykonawczą lub ustawodawczą

https://wiez.pl/2018/07/13/rok-1938-na-wschodzie-polski-czyli-niezablizniona-rana/

Portret użytkownika wodzu

Zełenski zadzwonił do Orbana.

Zełenski zadzwonił do Orbana. "Bał się, jestem tego pewien. Będzie musiał dokonać wyboru między Rosją a resztą świata"
Facet z dnia na dzień robi się coraz bardziej bezczelny , tak jak by zupełnie zapomniał że u niego jest wojna ? a w Polsce już posiada V Kolumnę !!!

Portret użytkownika Set

Dziwne, że nie da się obejść

Dziwne, że nie da się obejść sankcji Chinami. Są sojusznikiem Rusków, a świata nie stać, by sankcjonować jednicześnie Chiny i Rosję gospodarczo, ze względu na silne uzależnienie od surowców, elektroniki i części do wszystkiego, co jest w urządzeniach.

Portret użytkownika Ar

Trolle nie rozumieja ze

Trolle nie rozumieja ze komentarze logowane wchodza natychmiast a komentarze anonimowe czasami po kilku godzinach. Przeciez admin nie siedzi ciagle na forum, bo to robi chyba hobbistycznie. Jest to ze szkoda dla dyskusji i dla ogladalnosci strony, bo jednak dyskusje to wielki magnes dla ludzi, ale jest to zrozumiale skoro musi pracowac by mial na zycie. 

Portret użytkownika Marcina

Grott

Grott

Wypal se te znaki na czole!!! To Ci ulży!!!!

Admin wybiera tylko komentarze które popierają jeban..ch rucholi. 

Strony

Skomentuj