W Niemczech rozpoczynają się pierwsze testy latających samochodów

Kategorie: 

Źródło: Italdesign Official na Youtube.com

Jak donosi agencja prasowa Bloomberg, rząd Angeli Merkel zatwierdził nowy projekt o nazwie Urban Air Mobility, w ramach którego Audi oraz Airbus SE mają testować latające samochody na ulicach Ingolstadtu. Czy to już początek nowej ery transportu?

 

Zdaniem Andreasa Scheuera, szefa niemieckiego Ministerstwa Transportu, latające samochody przestają być wytworem ludzkiej wyobraźni. W rzeczywistości jest to już realny projekt, który ma pozwolić na osiągnięcie nowego poziomu mobilności. Są to ogromne możliwości zarówno dla istniejących już firm, jak i dla nowych start-upów.

 

W marcu Audi oraz Airbus zaprezentowały w Genewie zaktualizowaną koncepcję ultralekkiego, kompaktowego samochodu o nazwie Pop.Up Next. Póki co prototyp przewiduje dwóch pasażerów, a jego najbardziej spektakularna cecha, to możliwość podłączenia pojazdu do drona.

 

„Kokpit” samochodu jest wyposażony w ogromny, 49-calowy wyświetlacz, służący zarówno jako deska rozdzielcza, jak i system nawigowania pasażerów. Za obsługę pojazdu w całości odpowiada komputer, który odczytuje ludzkie gesty oraz polecenia głosowe.

 

W przyszłości latające samochody mają umożliwić szybkie i tanie przemieszczanie się ludzi żyjących w dużych miastach, w których nadal występują problemy z korkami ulicznymi.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Masakra...po co w takim

Masakra...po co w takim prostym latadełku 49-calowy wyświetlacz LCD, przecież to niepotrzebny balast i dodatkowa waga?! To już nie wystarczy 10-calowy, albo sterowanie smartfonem osadzanym w jakiejś stacji dokującej? Czyżby do tego był potrzebny komputer jak w F-35?

Portret użytkownika inzynier magister

oni budują nowy wspaniały

oni budują nowy wspaniały świat ale tylko dla bogaczy i enwuowskich filantropów ! te ich latające samochody to taka zmyła bo biedota i zwykli eurokołchoznicy będą musieli całe życie zasówać w obozie koncentracyjnym ! Właśnie pojawiła się sensacyjna informacja rządy bankstera morawy i pisowskich marionetek będą podwyższać ceny prądu ! "Polska przegrała w czwartek sprawę przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w bardzo ważnej kwestii energetycznej i klimatycznej. Koncerny energetyczne znalazły się w tarapatach, a obywatele muszą liczyć się z bardzo dużymi podwyżkami cen energii w najbliższych latach.21 czerwca Trybunał w Luksemburgu odrzucił skargę Państwa Polskiego przeciw Parlamentowi Europejskiemu i Radzie Europejskiej, które – w opinii skarżącej Polski –naruszyły procedury i kilka zasad wspólnoty, zmieniając unijny system handlu uprawnieniami do emisji (ETS).Niedawna rewizja systemu handlu pozwoleniami do emisji (ETS) ma na celu wprowadzenie tak zwanej Rezerwy Stabilności Rynkowej (MSR) w 2019 roku, by skorygować niedociągnięcia w unijnych narzędziach redukcji emisji. http://www.pch24.pl/wzrosna-ceny-pradu--polska-przegrala-wazna-sprawe-przed-trybunalem-sprawiedliwosci-ue,61175,i.html#ixzz5JSRo1vP6

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

Mogę wam od razu powiedzieć,

Mogę wam od razu powiedzieć, że ceny będą cały czas rosnąć z różnych powodów i tak będzie aż do momentu kiedy siusiaki popierające socjal zrozumieją, że są głupiutkie, czyli w momencie kiedy dotacja z programu miliard+ nie wystarczy żeby kupić sobie kromkę chleba. Pozdro.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Zmień mentalność ludzi i

Zmień mentalność ludzi i zaprowadź sprawiedliwość na świecie , a chętnie to odostępnię . Inaczej otworzyłbym przysłowiową   "  puszkę Pandory" a nawet sprowadził na świat piekło. To wygladałoby tak , że za niedługo  aparaciki od maleńkich po ogromne , śledziłyby każdy ruch na ziemi i w jej zakamarkach . Niepokornych i nieposłusznych likwidowano by według widzimisie operatora lub systemu w programie. A  piekła sa różne . To o którym mówię to światy ogołocone z życia , gdzie do tej pory walaczą ze soba maszyny . A wcześniej było tam tak naszpikowane latajacymi minami , że każdy ruch żywego stworzenia był wychwytywany przez dtektor i uruchamiał napęd tej latającej miny , która już nie chybiła. To daltego na dzwięk rozwijanej sporężyny wielu z was paraliżuje strach , bo od tego momnetu pozostawało 3-5 sekund życia. Ta sprężyna dawała napreżęnie początkowe(energi uruchamiająca) napędowi magnetycznemu miny.A antygrawitacja i sterowanie lotem wynikało z  pracy tego napędu oraz wenętrznego oprogramowania systemu. To chcesz zobaczyc na tej ziemi ?. Bo wszystko , co potrzebne do konstrukcji to już macie.

Skomentuj