W Niemczech rozpoczynają się pierwsze rozprawy sądowe z powodu uszkodzenia zdrowia po szczepieniu przeciw COVID

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W Niemczech nastąpił istotny zwrot w podejściu do ubocznych skutków szczepień przeciw COVID-19. Coraz więcej osób, które doznały negatywnych reakcji po szczepieniu, kwestionuje bezpieczeństwo szczepionek. Tym samym, pojawiły się pierwsze procesy sądowe dotyczące domniemanych szkód poszczepiennych. W lipcu odbędzie się pierwsze takie rozprawy, a głównym punktem spornym jest kwestia związku przyczynowo skutkowego między szczepieniem a nagłym pogorszeniem stanu zdrowia.

 

Na samym początku, większość osób, które doświadczyły niepokojących skutków ubocznych po szczepieniu, miała trudności z przypisaniem swojego stanu zdrowia do przyjętego preparatu. Jednak obecnie, niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach (SPD), przyznaje, że potencjalne szkody poszczepienne powinny być traktowane poważnie.

 

Według prawników, w Niemczech złożono co najmniej 185 skarg cywilnych dotyczących domniemanych szkód spowodowanych szczepieniami przeciwko koronawirusowi. Najważniejszym aspektem tych roszczeń jest ustalenie, czy rzeczywiście istnieje związek przyczynowy między szczepieniem a negatywnym wpływem na zdrowie.

 

Producent szczepionki z Moguncji, firma BioNTech, jest jednym z głównych podmiotów, przeciwko którym skierowane są te pozwany. Firma konsekwentnie podkreśla, że nie udało jej się udowodnić związku przyczynowego między zgłoszonymi skutkami ubocznymi a szczepieniem.

 

Zarówno odpowiedzialny za bezpieczeństwo szczepionek Instytut Paula Ehrlicha (PEI), jak i Instytut Roberta Kocha, są ścisłymi obserwatorami sytuacji. Raporty bezpieczeństwa PEI, które regularnie publikują, wymieniają poważne powikłania poszczepienne, takie jak choroby serca, zapalenie mięśnia sercowego, paraliż twarzy, czy zespół Guillaina-Barrégo. Mimo to, wszystkie te skutki są uważane za "rzadkie" lub "bardzo rzadkie".

 

PEI informuje, że do połowy 2022 roku zgłoszono 323 684 przypadki, w których podejrzewano wystąpienie skutków ubocznych i powikłań poszczepiennych. Pomimo tych zgłoszeń, ogólny wskaźnik ciężkich skutków ubocznych wyniósł 0,3 na 1000 dawek.

 

Osoby, które uważają, że ucierpiały na skutek szczepień, mogą ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia, a w przypadku odrzucenia ich wniosku przez odpowiednie urzędy krajów związkowych, mogą odwoływać się do sądu społecznego. Według „Frankfurter Allgemeine Zeitung", z 16 krajów związkowych, w 13 z nich złożono 6600 wniosków o świadczenia z powodu szkód poszczepiennych, z których 284 zostały przyznane.

 

W obliczu tych wyzwań, minister zdrowia Karl Lauterbach zadeklarował pomoc dla osób z długotrwałymi skutkami po zakażeniu lub szczepieniu na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia ma stworzyć program badający długotrwałe skutki COVID-19 i szkód poszczepiennych. To zdecydowanie zmienia ton dyskusji, kierując uwagę ku poważnemu potraktowaniu potencjalnych negatywnych skutków szczepień.

 

Wydaje się, że Niemcy wkraczają w nowy etap zarządzania pandemią, gdzie szczepienia nie są już widziane wyłącznie jako bezpieczne i bezkonfliktowe narzędzie walki z wirusem. Pierwsze procesy sądowe w sprawie ubocznych skutków szczepień przeciwko COVID-19 pokazują, że istnieje przestrzeń do kwestionowania i dalszych badań w tej dziedzinie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

ciekawe co na to pan

ciekawe co na to pan Niedzielski ?! Braun poseł polski i narodowiec maił rację gdy ostrzegał Niedzielskiego i icałą szajkę mengele !!! Niech ma nas w swojej opiece Jezus Chrystus Pan ! Zobaczcie ufo istoty istnieją ! ale czy to ufo istoty czy demony ? a może kosmiczni strażnicy inaczej "łoczersi" - obserwatorzy ?

Lądowanie UFO wielkoludów w Las Vegas - próba video analizy

https://youtu.be/X6BX1TLEAeo

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

W niemczech pierwsza rozprawa

W niemczech pierwsza rozprawa która doprowadzi do tego  co zrobił   wielki  adwokat  miedzynarodowy pełnomleczny Fullmilich  ,  okradł   ludzi na  dużą  kasę  i kupił sobie   posiadłość , kuva, w Hiszpanii  za pieniądze ze składek na  walkę  o to właśnie  co jest w tym arcie

W polsce też  takie kurwy mamy  co sprzedawały paszport  suwerena ( też zamieszkały w Hiszpanii)  za dużą kasę 

I jest  jan mości hrabia głuposki  który  zaplanował przejąć polskę  w  aliancki sposób 

Więc , oszołomów wielu , poszkodowanych  jeszcze więcej  -  jak  zwykle gówno z tego będzie  bo  Należało nie dać się zaszczepić  !! 

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika Medium

@axell69, dokładnie tak! W

@axell69, dokładnie tak! W tym amerykańskim narzuconym systemie chcą, byśmy się sądzili, najlepiej indywidualnie, koniecznie z adwokatem.

Wstawiałam tu kiedyś uczciwe wynanie jednego z polskich prawników, z Odysee to było. Ale prawnicy też są różni, bywają patrioci.

Portret użytkownika Endymion

Była ptasia grypa, była

Była ptasia grypa, była świńska grypa. potem CowID, są debile co na rozkaz nałożą namordnik, ale wielu, w tym zaszczypanych przejzało na oczy. Znam wielu Szczepanów, co to zniszczyli sobie zdrowie i po fakcie przepraszają mnie, że nie chcieli słuchać. Teraz są bardziej odpaleni ode mnie, jak lekarz podejdzie do nich z igłą, to tą igłą zaciukają na śmierć "lekarza".

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika kolo21

U nas to powinno być i każdą

U nas to powinno być i każdą kurwę co to agitowała lub szczepiła skazywać jak w Noryberdze. Tak samo jak te kurwy pedałowców co agitują likwidacje samochodów. W Bydgoszczy nie ma ulicy a by nie było jakiejś pierdolonej ścieżki albo kontr pasa. Z dwóch kierunkowych ulic robią jedno kierunkowe dla samochodów i dwukierunkowe dla pedałowców. A ludziom tak odjebało że całe tabuny ich pedałują na tych rowerach. Kiedyś kijki, później człapanie i dyszenie teraz rowerek albo pedalska hulajnoga. Ewentulanie wrotki i rajty. Zobaczycie w ciagu 3 lat zlikwidują ruch samochodowy o 50% Dlatego jest wieczne szczucie na kierowców pokazując jacy to są oni źli na kanałach typu Stop Cham. A wiecie że e hulajnoigi ukry mają za friko he he

kolo21

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Skomentuj