W Niemczech rozpoczęto testy latających taksówek

Kategorie: 

Źródło: Airbus

W Niemczech rozpoczęły się testy latających taksówek. Pojazdy wyprodukowane przez firmę Airbus Helicopters noszą nazwę CityAirbus, są zdalnie sterowane i zasilane energią elektryczną.<--break->

 

Latające taksówki mogą wkrótce stać się rzeczywistością. Nowy CityAirbus stworzony przez giganta w awiacji, firmę Airbus, mogą wkrótce zrewolucjonizować transport. Taksówki te mogą przewozić do czterech pasażerów z prędkością 120 kilometrów na godzinę na dystansie do 100 kilometrów i są w pełni autonomicznie, czyli latają bez pilota. 

 

Producenci samolotów na całym świecie konkurują obecnie o to, kto pierwszy wypuści na rynek pojazdów „elektrycznych pionowych startów i lądowań”, a ten model firmy Airbus może stać się częstym widokiem na naszym niebie. Skonstruowany pojazd, przypominający nieco przerośniętego drona, jest wyposażony w cztery śmigła, które są praktycznie bezgłośne. 

Jego twórcy twierdzą, że może to utorować drogę do przyszłości, w której takie samoloty pionowego startu i lądowania będą pełnić rolę latających taksówek, wożąc pasażerów tam i z powrotem nad dużymi miastami. Jest to szansa na skrócenie czasu podróży i uniknięcia korków drogowych. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj