W Niemczech powstało największe sztuczne słońce

Kategorie: 

Źródło: DLR/Markus Hauschild

Naukowcy z Niemiec planują przeprowadzenie eksperymentu, który ma na celu potwierdzenie zasadności stworzenia największego na świecie sztucznego słońca, które punktowo generuje temperaturę 3500 stopni Celsjusza. Internsywne źródło światła może być wykorzystywane do tworzenia paliwa wodorowego.

 

Eksperyment prowadzony przez niemieckką agencję kosmiczną nosi nazwę „Sunlight” i odbywa się w Jülch, mieście usytuowanym 30 kilometrów od Kolonii. Instalacja składa się z 149 reflektorów, które emitują światło 10 tysięcy razy silniejsze od naturalnego światła słonecznego, które dociera na Ziemię.

Źródło: DLR/Markus Hauschild

Gdy wszystkie światła zostają skierowane na jeden punkt, urządzenie jest w stanie wygenerować temperaturę o wartości około 3500 stopni Celsjusza. Celem doświadczenia jest opracowanie optymalnego stężenia naturalnego światła słonecznego dla roślin, w celu otrzymania paliwa wodorowego.

Źródło: DLR/Markus Hauschild

Eksperyment „Sunlight” ma pozyskiwać wodór z pary wodnej, który będzie następnie wykorzystywany jako paliwo dla samolotów oraz samochodów. Cztery godziny pracy urządzenia wykorzystują energię wystarczającą dla życia czterech osób w ciągu całego roku. Jednak naukowcy oczekują, że w przyszłości będą w stanie korzystać z naturalnego światła słonecznego do wytwarzania wodoru.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

"Gdy wszystkie światła

"Gdy wszystkie światła zostają skierowane na jeden punkt, urządzenie jest w stanie wygenerować temperaturę o wartości około 3500 stopni Celsjusza. Celem doświadczenia jest opracowanie optymalnego stężenia naturalnego światła słonecznego dla roślin, w celu otrzymania paliwa wodorowego."

Po tym można wnosić, że w niemieckim kuferku ze złotem łopatka zaczęłą stukać o dno, bo wszystko zżarli "nowi niemcy" i zaczyna się cyrk pomiędzy uczelniami o uzyskanie funduszy Smile
Tak trzymać pani merkel ...mać Smile

Skomentuj