W Niemczech myślą o zmniejszeniu płatności socjalnych dla uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec Thomas de Maizière wezwał do wyrównywania programów socjalnych dla osób ubiegających się o azyl w Niemczech z tymi, które działają w innych krajach Unii Europejskiej. W porównaniu z innymi krajami UE, płatności socjalne w RFN są bardzo wysokie, co zwiększa atrakcyjność Niemiec dla migrantów, powiedział Maizière w wywiadzie udzielonym Rheinische Post.

 

Jednocześnie Thomas de Maizière przyznał, że koszty utrzymania w Niemczech są wyższe niż w wielu krajach UE, na przykład w Rumunii. W związku z tym nie wykluczył wprowadzenia pewnych opłat dodatkowych w niektórych krajach do świadczeń z zakresu azylu w ramach wyrównywania programów socjalnych dla migrantów w całej Unii Europejskiej.

 

Szef Niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych optuje również za wprowadzeniem jednolitych standardów w UE w takich obszarach, jak procedura rozpatrywania wniosków o azyl i ochrony prawnej w przypadku odmowy azylu. Oświadczył, że w Niemczech zbyt wielu migrantów, którym odmówiono statusu uchodźcy, idzie do sądu.

„Odrzucone osoby w Niemczech, ubiegające się o azyl mogą znacznie opóźnić swoją deportację z powodu różnych procedur prawnych i trwa to znacznie dłużej niż w innych krajach UE. Istnieje potrzeba wyrównywania tych standardów", powiedział Thomas de Maizière.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj