W Niemczech i na Białorusi zaobserwowano potężne tornada

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Turbulencje atmosferyczne nasilają się w ostatnich dniach i w ciągu jednego dnia zaobserwowano uformowanie się trąb powietrznych zarówno w Niemczech jak i na Białorusi. Oznacza to, że te gwałtowne zjawiska pogodowe mogą wkrótce wystąpić również w Polsce.

Potężne tornado zaobserwowano na Białorusi w regionie Gomel. Trąbę powietrzną uwieczniono na nagraniu wczoraj, tj. 24 maja 2018 roku. Nie ma doniesień aby zjawisko to wywołało jakieś zniszczenia.

U naszego zachodniego sąsiada, czyli w Niemczech również zaobserwowano spore tornado i do tego fenomenu doszło również wczoraj, 24 maja w pobliżu miasta Gross-Linden koło Giessen w Hesji.

Biorąc pod uwagę fakt, że do Europy Wschodniej nadciągają afrykańskie upały, można się spodziewać, że w konsekwencji dojdzie do silnej konwekcji, która sprowadzi na nas burze i trąby powietrzne. Od przynajmniej kilku lat nie są to już anomalie tylko typowe zjawiska występujące w naszej strefie klimatycznej w ciągu później wiosny i lata.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Kimbur

Wsadziłem palec do...

Wsadziłem palec do... akwarium i... zamieszałem. Wir powstal jak cholera, rybki się przestraszyły, bo zaczęło targać nimi i zachwiało ich światem. No, rybeńki - myślę tak sobie - zrobiłem z was króliki doświadczalne, nie gniewajcie się. Ale rybki, na szczęście, przeżyły, choć były bliskie zgonu z powodu zawału. To w nagrodę dalem im papu, gdy się nieco uspokoiły. Ale powiem wam, że jak tak wirowałem im, to przestały się wzajemnie podgryzać, a brzanki nawet nie uszczknęły ogonka welona.

I - myślę sobie - jakbym tak zawirował nad tym państwem na literkę i, to i to państwio bym uciszył, żeby nie podgryzało innych jak brzanka. Ot, takie marzenie... pewnie nie do spełnienia.

Portret użytkownika vagabondo

zaczyna się następny etap

zaczyna się następny etap przebiegunowania cyk,myk,pyk  zgaśnie światełko wielu ludziom,przykre ale prawdziwe,po to rozpylają chemitralsy wprowadzają GMO,podziemne miasta  etc.etc. wszystko staje się coraz bardziej jasne, ludziom podaje się tezy i antytezy żeby nie wpadli w panikę ze znikną wraz ze "swoimi domami,autami etc.etc" :-)i zajęli się kłótnią miedzy sobą bo przy okazji na wierchuszce żyje się dalej  lekko, łatwo i przyjemnie za kasę niewolników, ziemia nas pochłonie oby odbyło się szybko i bezboleśnie,howgh!!!!!!

Portret użytkownika kolo21

Od dwóch prawie miesięcy są

Od dwóch prawie miesięcy są upały. Zero pochmurnych dni, a o pady są tak rzadkie że praktycznie ich nie ma. Strona z mapą burzową zwyczajnie kłamie, pokazując że nad moim miastem są burze, pod czas gdy jest słonecznie i bez chmurnie. A admin jeszcze straszy Afrykańskimi upałami. Niby teraz jest o koło + 25 a zdechnąć już można, to co to będzie jak dojdzie do + 40 jak dwa lata temu. Noce są zimne na szczęście, dają trochę ulgi. Może to poroniony tok mojego myślenia, ale zaczynam sądzić że ktoś nam kradnie wodę z nieba po przez opryski, kieruję ją na swój kraj. A jaki kraj jest dominujący na świecie i leży na pustynnych terenach- Izrael. 

kolo21

Portret użytkownika Max 1983

Ja bym tu teorie spiskowe

Ja bym tu teorie spiskowe zostawił.Klimat się zmienia od lat ,co to za zimy są??Od lat się mówiło że u nas sie Afryka zrobi i naukowcy o tym mówili ale też różne przepowiednie....no to mamy.Mnie to delikatnie mówiąc martwi ,bo to nie jest pogoda dla mnie ,ale co poradzić.A o deszcze jeszcze chwila i będą sie modlić w sejmie::)

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Strony

Skomentuj