W niedalekiej przyszłości ludzki mózg będzie można podłączyć do internetu

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Jeśli wierzyć we wszystkie predykcje naukowców i futurologów, w przyszłości za sprawą nowych technologii człowiek stanie się cyborgiem - będzie połączeniem organizmu biologicznego i mechanicznego. Co więcej, gdybyśmy mogli podłączyć nasz mózg do internetu, ludzie posiadaliby praktycznie nieograniczony zasób wiedzy. Możliwość ta zapewne byłaby dostępna tylko dla nielicznych osób.

 

Ray Kurzweil, dyrektor ds. inżynierii w korporacji Google, jest amerykańskim naukowcem, futurologiem i zwolennikiem transhumanizmu, czyli wykorzystania szeroko rozumianej technologii do nieustannego "ulepszania" człowieka. Według jednej z jego predykcji, do 2045 roku sztuczna inteligencja będzie na wystarczająco wysokim poziomie aby pokonać człowieka w myśleniu i rozumowaniu.

 

3 czerwca podczas konferencji w Nowym Jorku uczony opowiedział o swojej kolejnej wizji. Jego zdaniem, w ciągu najbliższych 15 lat technologia pozwoli podłączyć mózg człowieka bezpośrednio do internetu dzięki nanomaszynom zbudowanym z nici DNA. Pozwoli to przekształcić ludzi w hybrydy.
"Nasze myślenie będzie hybrydą biologicznego i niebiologicznego myślenia. Będziemy się stopniowo łączyć i ulepszać. Moim zdaniem, taka jest natura bycia człowiekiem - przekraczamy nasze ograniczenia" - powiedział Ray Kurzweil.

Kurzweil ostrzegł jednak, że technologia jest niczym miecz obusieczny - posiada swoje zalety, ale również i wady których nie można ignorować. Rozwój nowych technologii powinien wiązać się z zachowaniem szczególnej ostrożności.

 

Najlepszym przykładem tego co uczony miał na myśli jest fakt, że gdyby przyszły człowiek zintegrował się z elektroniką do takiego stopnia iż nie mógłby bez niej normalnie funkcjonować, wystarczyłby jeden lecz potężny rozbłysk na Słońcu. Wtedy padną wszystkie urządzenia a ludzkość zostanie skazana na zagładę.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/ray-kurzweil-uwaza-ze-w-niedalekiej-przyszlosci-ludzki-mozg-bedzie-mozna-podlaczyc-interne

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Hathor

Widząc niektórych ludzi,

Widząc niektórych ludzi, którzy mają ciągle wlepione patrzałki w ekrany telefonów to śmiem twierdzić, że to już ma miejsce, brakuje im tylko wtyczki w mózgu., o zgrozo najbardziej dotyka to młodych.
Technologia, kóra wykorzystje EEG i interfejs mózg-komputer (BCI) jest rozwijana przez firmę Emotiv.
Czy stajemy się powoli chodzącymi warzywami?

Portret użytkownika CRUSADERS

Kiedyś napiłem się piwa za

Kiedyś napiłem się piwa za 1.38 zł z plastikowej butelki. Co za doznania religijne. Padłem na kolana, świat zawirował, spłynął na mnie spokój.Po chwili ujrzałem dwa niebieskie anioły, które wziąwszy mnie pod ramiona powiodły mnie ku migającemu światłu więc zaśpiewałem: Alleluja, alleluja. I usłyszałem głos szatana: Stul pysk zarzygany śmieciu...

Skomentuj