W Nebrasce odkryto popiół z Yellowstone sprzed 600 tys. lat

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ramach prac ziemnych przy budowie nowego wysypiska śmieci w Lincoln w stanie Nebraska, wykonawcy znaleźli warstwę popiołu wulkanicznego, której wiek szacuje się na około 600 tys. lat. Materiał erupcyjny zapewne doszedł do tego obszaru w trakcie erupcji Yellowstone, która miała miejsce ponad pół miliona lat temu.

 

 

 

Zdaniem Alfreda Benescha, inżyniera z firmy Alfred Benesch & Co, wykonującej zadanie, pył wulkaniczny znaleziono w Lincoln wcześniej, ale najnowsze odkrycie jest inne ze względu na niezwykle duży rozmiar. Warstwa materiału ma długość ponad 76 metrów, a  szerokość waha się od 1,5 do 4,5 metrów i znajduje się na głębokości około 1,2-1,5 m.

 

Popiół został znaleziony w miejscu, gdzie wcześniej istniało jezioro lodowcowe, powstałe setki tysięcy lat temu. Nową warstwę odkryto dzięki rozbudowie składowiska odpadów i usunięciu górnej warstwy ziemi. Warto zauważyć, że miasto Lincoln od Yellowstone Park dzieli odległość 1100 km.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Wiem, że Tallin musi tak

Wiem, że Tallin musi tak pisać ale 600 tysięcy lat temu nie było Ziemi ! Z geologii wiemy że warstwy geologiczne to fałszerstwo ewolucjonistów, a datowanie ziemskich skał ma najwyżej milion lat, czyli całkiem odbiega od teorii o 4 miliardach ! Ogólnie to ewolucja to fikcja !

Teoria ewolucji to wielke zwiedzenie ludzkosci - dr Thomas Kindel

https://www.youtube.com/watch?v=iVLDS3cQWAo

Ciekawe, że razem ze szczątkami kostny­mi znaleziono obrobione przez człowieka skóry tego zwierzęcia. Jest to jeszcze jeden dowód na współ egzystencję olbrzymich zwierząt i ludzi. Czyżby więc te zwierzęta żyły nie dziesiątki milionów lat temu, lecz całkiem niedawno, przed potopem? Na indonezyjskiej wyspie Jawa znaleziono szczątki olbrzymiej małpy człeko­kształtnej Giganthopitecus. Na podstawie żuchwy, ponad dwa razy większej od żuchwy człowieka, można wnioskować, że stworzenie to miało ponad 4 metry wzrostu ! Myszkując w chińskich aptekach w Hongkongu, niemiecki emigrant Franz Weidenreich znalazł w 1939 skamieniałe zęby tego samego typu. Są trzy razy większe niż współczesnego człowieka. Podobnych znalezisk dokonano też we wschodniej Afryce i w południowych Chinach. Profesor Weidenreich wykładał na uniwersyte­cie w Chicago, a potem z ramienia Instytutu Pekińskiego doglądał wykopalisk, pro­wadzonych w miejscu odkrycia tzw. „człowieka pekińskiego". Jest on święcie prze­konany, że ta żuchwa i zęby należały nie do wielkiej małpy człekokształtnej, lecz do olbrzymiego człowieka. Tacy „przerośnięci" ludzie, jak również małpy człekokształt­ne, nie pasują jednak do darwinowskiej doktryny pochodzenia gatunków, ponieważ rzekomo mogła zachodzić tylko ewolucja od egzemplarzy mniejszych i prymitywniejszych do większych, wyżej rozwiniętych.

http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Podczas przygotowywania się

Podczas przygotowywania się do przemówienia, pracownicy BBC usłyszeli z ust królowej, że planuje ona ucieczkę z Anglii. „Trzeba poczynić odpowiednie przygotowania by opuścić statek (…) nadchodzi bowiem sztorm jakiego Wielka Brytania jeszcze nie widziała” – powiedziała królowa.

Te komentarze słyszało wiele osób, gdyż królowa miała włączony mikrofon, z czego raczej nie zdawała sobie sprawy. Wyglądała na bardzo niezadowoloną, że musi udawać neutralną w swoim przemówieniu. Ujawniła, że wywiad doniósł jej, że jeśli nie opuści Anglii, to nieuchronnie dojdzie do 3 wojny światowej.
„2 wojna światowa była niczym przy tym co nastąpi. Muszę ostrzec moich podwładnych” – powiedziała.

Te komentarze zostały nagle ucięte, a dyrektor BBC John Kirby natychmiast ostrzegł zebranych, że już wcześniej członkowie zarządu BBC ostrzegali go, że królowa „ostatnio za dużo gada”, tak więc „należy zignorować, zapomnieć i usunąć z pamięci wszystko co usłyszano tego dnia”. „Nie będzie skandalu gdy ja tu dowodzę” – dodał.

Skomentuj