W naszej galaktyce zlokalizowano mikrofalową "mgłę" nieznanego pochodzenia

Kategorie: 

Dane z sondy Planck - ESA

Europejska sonda zdobyła nowe obrazy Drogi Mlecznej, potwierdzając obecność tajemniczego całunu mgły mikrofalowej wokół jądra galaktyki. Nikt nie wie, jakie jest źródło tego promieniowania.

 

Sondę kosmiczna Planck wystrzelono w 2009 roku. Jednym z jej celów było potwierdzenie tego, co wcześniej odkryła NASA, czyli obecności kosmicznego promieniowania mikrofalowego tła, tak zwanego CMB (Cosmic Microwave Background). Zrozumienie struktury CMB to otwarcie możliwości pojęcia tego, jakie warunki panowały we wszechświecie po hipotetycznym Wielkim Wybuchu.

 

Pomiary z wykorzystaniem Plancka potwierdziły istnienie mgły mikrofalowej. Dane te powinny również pomóc naukowcom w stworzeniu bardziej szczegółowego planu kosmosu, dodają naukowcy.

 

"Zdjęcia pokazują nam dwa interesujące aspekty galaktyki, w której żyjemy, „ powiedział Krzysztof Górski, naukowiec projektu Plancka z NASA Jet Propulsion Laboratory i jednocześnie Uniwersytetu Warszawskiego „Pokazują one mgłę wokół centrum Galaktyki i obłok zimnego gazu w miejscu, w którym nigdy go nie widziano."

 

Mikrofale pochodzą z okolic centrum Galaktyki, a wyglądają jak forma energii nazywana promieniowaniem synchrotronowym, które występuje podczas przejścia elektronów przez pola magnetyczne.

 

Już zaoferował kilka wyjaśnień dla tego fenomenu, w tym galaktyczny wiatr, dużą ilość wybuchów supernowych i anihilację cząstek ciemnej materii. Kompletne dane z sondy Planck będą analizowane w 2013 roku.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Neshi777

Amerykanie jako naród?

Amerykanie jako naród? PRzepraszam bardzo ale Oni są takimi samymi ludźmi jak i my. A co my jako naród zrobiliśmy gdy chcieli wysłać naszych żołnieży z misją pokojową do Iraku? Ilu ludzi tak naprawde zgodziło się na to? A teraz ilu ludzi ze zgadzających się na to miało faktyczną wiedzę na temat co się dzieje (wyłączając elitę rządzących) to jeden z wielu przykładów ... społeczeństwo jest manipulowane w takiej skali, że mózg się lasuje. Wszelkie niepokoje społeczne na tle kulturowym, narodowościowym, religijnym itp to wszystko narzedzia w sprawnych rękach puppet masterów. Jeśli nie zrozumiemy tego to dalej będziemy grać w tę grę... i żeby była jasność nie ja do tego doszłem ...conajwyżej zweryfikowałem przy wykrozystaniu dostepnej mi wiedzy i doświadczenia. Do teog wystarczy odpowiendnio poszperać w necie i odpowiednie założenia. Cieszy mnie za to, że na ta stronę zaglądają ludzie mający jeszcze mało styczności z dalszymi warstwami tego światowego Scamu. tzn oceniający dane zjawisko w mniejszej skali. Sam też jestem świadom, że możliwe że na końcu może się okazać, że moja widza i przypuszczenia są mało warte. np (że Ci naprawdę źli ludzie do góry zmuszeni są tak postępować a nie inaczej aby dać ludziom możliwość uczenia się na błędach i przebudzenia. Doswiadczenie jest najlepszą do tego drogą chociaż z innej perspektywy okrutną) Wszelkie komentarze mile widziane ;)Wiecej miłości i światła w życiu Wink

Strony

Skomentuj