W naszej galaktyce może istnieć ponad 30 cywilizacji pozaziemskich

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trudno jest obliczyć liczbę potencjalnych cywilizacji pozaziemskich, ale nowe badanie prowadzone przez University of Nottingham przyjęło unikalne podejście do uzyskania takiego szacunku. Według nich tylko w naszej galaktyce może istnieć ponad 30 komunikujących się ze sobą cywilizacji pozaziemskich.

Nowy artykuł miał na celu zrozumienie, ile planet w naszym sąsiedztwie może być domem dla obcego życia, zakładając, że życie rozwija się na innych planetach w podobny sposób, jak rozwija się na Ziemi, i dopasowując to do planet, które mogą być domem dla podobnej ewolucji życia.

„W naszej Galaktyce powinno być co najmniej kilkadziesiąt aktywnych cywilizacji, zakładając, że stworzenie inteligentnego życia na innych planetach, takich jak Ziemia, zajmuje 5 miliardów lat” - powiedział główny autor badania, profesor Christopher Conselis z Uniwersytetu Nottingham

 

We wcześniejszych badaniach eksperci zajmujący się zagadnieniem pozaziemskich cywilizacji, stwierdzili, że powinniśmy odkryć życie poza Ziemią w ciągu najbliższych dziesięciu do dwudziestu lat. Ma się to stać w miarę uruchamiania bardziej zaawansowanych misji badania planet i gwiazd. Szanse na znalezienie oznak pozaziemskich cywilizacji będą zatem z czasem większe niż kiedykolwiek wcześniej.<--break->

Brytyjscy eksperci badający to zagadnienie postanowili spojrzeć na ewolucję życia w skali kosmicznej. Zdefiniowali również ograniczenia zwane astrobiologicznymi granicami Kopernika. Polegają na założeniu, że inteligentne życia do powstania potrzebuje nieco mniej niż 5 miliardów lat. Na Ziemi powstało po 4,5 miliardach lat. Przyjęto również, że te nowe istoty rozumne będą musiały się rozwijać w środowiskach bogatych w metale.

 

Nowe badanie stosujące te założenia i wykorzystujące wszelkie dostępne dane pozwoliło na oszacowanie liczby możliwych cywilizacji znajdujących się w naszej galaktyce. Jeśłi do powstania życia inteligentnego wymagana jest zawartość metalu równa tej w Układzie Słonecznym, wyliczono, że w naszej galaktyce powinno być obecnie przynajmniej 36 aktywnych cywilizacji pozaziemskich.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika &lt;&lt;&lt;HDSX&gt;&gt;&gt;

Ale po co szukać obcych po

Ale po co szukać obcych po galaktykach ,skoro są tutaj u nas. Na ziemi są co najmniej 2 rasy. W tym jedna mieszka sobie pod ziemią. Zresztą dowodów na ich istnienie nie trzeba daleko szukać. Wystarczy spojrzeć na starożytne zapisy ze wszystkich religii świata ,które mówią o ludzich z gwiazd ,bogach z nieba itd. W każdej religii jest mowa że owi bogowie nas stworzyli np anunnaki u sumerów i że owi bogowie wrócą gdy przyjdzie na to czas. Nasze myślenie o tym że prędkość światła jest maksimum przemieszczania się jest błędne. Obserwacje pilotów wskazują na to że te obiekty mają technologię pozwalającą na zakrzywianie czasoprzestrzeni ,dzięki temu taki statek może w 2 sekundy przemieścić się o miliardy kilometrów. Ta technologia jest dla nas niczym magia i jej nie zrozumiemy. Jednak mimo wszystko  większość widzianych ufo wylatuje sobie z mórz jezior wulkanów  co wskazuje na to że oni są tu z nami od tysięcy lat. A po co tu są? No cóż tak jak u ludzi zawsze są ci źli ci dobrzy i neutralni. Jedni nas tylko doglądają inni starają się pomóc(ale nie mogą) a jeszcze inni nas zabijają niczym bydło( co roku znika na świecie około 2 mln osób) część ciał jest znajdowamych ale są skrzętnie ukrywane by nie wywołać paniki. Ludzie nie są tu pierwsi i nie ostatni. Ziemia jest polem bitwy między siłami dobra a zła. 

Portret użytkownika Zdzichu

Abstrahując od wiary to

Abstrahując od wiary to społecznie religia scala ludzi, a ludzi łatwo podzielić i robi się syf. Wyobrażasz sobie tysiące sekt na świecie walczących ze sobą tworzących enklawy i zamknięte rezerwaty, jak mafie, gangi itd... byłby kompletny chaos i brak współpracy i to już w małych obrębach. Strach byłby jechać na wakacje do innego miasta bo tam inna mafia, inne poddaństwo itd… Z punktu socjologicznego brak religii jest zły, chyba że miałaby to być zła religia niszcząca człowieka. Dlatego Chrześcijaństwo które od wieków scala ludzi i ma bardzo pro ludzkie przesłania jest dobre dla niewierzących i nauki.

Portret użytkownika drako_tr

Nie religia stanęła na

Nie religia stanęła na przeszkodzie, tylko czołowi politycy największych mocarstw, to z nimi kontaktowali się wysłannicy innych cywilizacji.

Usmanie mieli wybór, Nordycy zaproponowali pomoc w rozwoju duchowym, pod warunkiem rozmontowania wszystkich śmiercionośnych zabawek...ale odmówili...ostrzegali też, przed szarakami, ale nie posłuchali...

 

Portret użytkownika drako_tr

Nie będę ci nic tłumaczył...i

Nie będę ci nic tłumaczył...i tak nie zrozumiesz... Wink

Jak uruchomisz myślenie i zrozumiesz, że nie jesteś "pępkiem świata"...wtedy sobie popiszemy...

Teraz ogarnij poniższe tematy, o ile nie będzie to ponad twoje możliwości.

Czy traktat "Greada" faktycznie został podpisany?

Co zaoferowały Eisenhowerowi "Szaraki"?

Ile ras faktycznie żyje na naszej planecie?

Kiedy dojdzie do wielkiego ujawnienia?

 

Portret użytkownika minus

Gdyby faktycznie istniały

Gdyby faktycznie istniały takie "cywilizacje" to wiadomość taka jest bardzo smutna dla Ziemian.Jeśli istnieją i się nie ujawniają,to jest im na rękę,co się dzieje na planecie Ziemia.A może sami biorą udział w tym bajzlu.

Pasuje mi tu teoria dr Jana Pająka o UFOnautach.Okupują nas i wykorzystują.

Portret użytkownika Max 1983

Większych bredni dawno nie

Większych bredni dawno nie czytałem.Nie są wstanie udowodnić istnienia nawet jednej planety na której by się mogło rozwinąć życie w takiej formie w jakiej my je rozumiemy ,ale tworza jakiś model który oblicza ile może być planet, a na nich inteligentnych istot::)Jednoczesnie zakładają że by rozwineło się inteligentne życie potrzeba około 4,5 miliardów lat ...a na jakiej podstawie??A może są istoty które już się rodzą na tym poziomie co my albo 1000 razy wyższym??.Jak też można zakładać sensownie ,kiedy się dowiemy o ich istnieniu na podstawie jakich danych??Bo polecimy trochę dalej??No bez jaj!!Przecież te wszystkie teleskopy itp to ponoć widzą wszystko że ho ho i jeszcze dalej!!!No więc co ma dotego trochę doskonalsza rakieta która dalej poleci??Brednie o Ufo zaczynają przypominać brednie o końcu świata.Jeśli kosmici istnieją to albo są prymitywni ,ewentualnie na naszym poziomie ,a wtedy się jeszcze długo nie zobaczymy ,bo jak widac odległości między nami są niewyobrażalnie wielkie.Albo są tak inteligentni że bez kłopotu się przed nami ukrywają...a jeśli się ukrywają to tylko od nich zależy kiedy się pokażą.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony