W najnowszych samolotach F-35B montowane będą działa laserowe

Kategorie: 

Źródło: US Navy
W przyszłości, wszystkie maszyny lądowe, morskie i powietrzne, będą posiadały na swoim wyposażeniu broń laserową. Dotyczy to nawet jednej z trzech wersji najnowszego myśliwca wielozadaniowego piątej generacji F-35.

 

Obecne systemy laserowe są wystarczająco dobre aby wypalać dziury w dronach lub pojazdach lądowych. Lecz efektywność tego rodzaju broni zależy od jej mocy. Potężniejsze lasery potrzebują większego zasilacza. Nie stanowi to problemu dla okrętów czy ciężarówek, ale maszyny latające to zupełnie inna bajka.

 

Generał porucznik Robert Walsh, dowódca Marine Corps Combat Development Command powiedział, że wariant B samolotu F-35 "absolutnie" powinien posiadać broń laserową. W pierwszej kolejności, lasery bojowe mogą zostać umieszczone w samolotach transportowych C-130 Hercules, a gdy tylko uda się je odpowiednio zminiaturyzować, technologię otrzymają również myśliwce F-35B oraz śmigłowce szturmowe, takie jak AH-1 Cobra.

Helikopter AH-1Q Cobra - źródło: U.S. Air Force

F-35B to samolot krótkiego startu i pionowego lądowania STOVL. Samoloty te mają być gotowe do działań bojowych w 2018 roku. Jednak miniaturyzacja dział laserowych to kwestia nawet 10 lat.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

Te SAMOLECIKI, to jeden

Te SAMOLECIKI, to jeden wielki bubel, który kosztował MILIARDY $ wyciągnięte, od przeciętnego chamburgerowca, PODOBNIE, JAK TE ICH MRZONKI O LATANIU W KOSMOS,

 BAA, A NAWET NA MARSA CHCĄ LECIEĆ NA WYCIECZKI SOBIE, hahahaha

USA: wybuch rakiety na Florydzie

W centrum kosmicznym na przylądku Canaveral na Florydzie doszło do eksplozji rakiety, która miała wynieść na orbitę satelitę. Za start odpowiadała firma SpaceX.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-wybuch-rakiety-na-florydzie/4x1k1e

~robert : Czar Elona Muska powoli pryska. Jego samoloty orbitalne, silniki rakietowe i samochody Tesla to jeden wielki szajs. USA się wydawało, że pozamykają wszystkie ośrodki i zaoszczędzą a rakiety będzie im budować fabrykant z robolami za 10 dolarów na godzinę. Niestety rozwój i postęp wymagają olbrzymiego wkładu a zaoszczędzić to można na skarpetkach chodząc w dziurawych

~Bub : To jest ta wielka technika USA hahahahahahahahahahahahaha
co chwile mają takie porażki. Ich technika rakietowa jest oóźniona za Rosja o około 15 lat. To póznienie się nie zmieni a raczej tylko powiększy bo USA to bankrut z ogromnym długiem, który ciągle gigantycznie rośnie

~u7 : Kochani Rosjanie, pamietajcie o Polakach I naszej walce przeciw Niemcom ramie ramie przeciw tym bydlakom. Macie najszybsze rakiety tak szybkie ze Amerykance aby mogli przecistawic sie im musza budowac bazy najblizej rosji jak sie da.

Skomentuj