W najbliższym czasie może dojść do ponownej okupacji Półwyspu Synaj przez Izrael

Kategorie: 

israelipalestinian.procon.org

Oczy świata są skierowane w stronę Iranu, Syrii czy Korei Północnej, jako potencjalnych ognisk zapalnych światowego pokoju jednak ostatnio na listę państw, których niestabilna sytuacja może spowodować wojnę w regionu dołączył Egipt. Punktem zapalnym może się stać zwłaszcza półwysep Synaj.

 

Dzieje przynależności terytorialnej Synaju w ostatnich 50 latach wskazują, że obszar ten przechodzi z rąk do rąk. Izrael zajął go w 1956 roku, po czym po interwencji ONZ półwysep powrócił do Egiptu.

 

Po wojnie sześciodniowej z 1967 roku Synaj pozostawał we władaniu Izraela do 1982 roku. Każdy, kto był na Synaju wie, że różni się od właściwego Egiptu głównie obecnością stref zdemilitaryzowanych. Ilość żołnierzy przebywających na spornym półwyspie jest ściśle reglamentowana.

 

Dopóki w Egipcie rządził Hosni Mubarak postanowienia umowy pokojowej były respektowane teraz jednak go zabrakło a w Egipcie postawiono na demokrację, która oczywiście sprowadza się do tego, aby ludzie wybrali tych, kogo chcą egipskie służby specjalne.

 

Już teraz dochodzą ze strony Izraela informacje, że Synaj jest niebezpieczny. Znajdują się tam obozy terrorystów, padają słowa klucze takie jak Al Kaida i wszystko zaczyna przypominać przygotowanie do ponownej okupacji Synaju.

 

Gdyby taki był plan Izraela wtedy zależałoby im na podsycaniu niepokoju w Egipcie. Im więcej chaosu w tym kraju tym bardziej legitymowana mogłaby być operacja zajęcia Synaju. Oczywiście zanim do tego dojdzie z pewnością jacyś "nieznani sprawcy" będą ostrzeliwać terytorium Izraela za pomocą rakiet tak, że ewentualna interwencja będzie tłumaczona, jako uzasadniona.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika krisstof

Widziałem na własne oczy

Widziałem na własne oczy skutki zamachów w Madrycie w 2004 więc teraz możesz wiedzieć skąd bierze się moja niechęć do muzułmanów. Do teraz jak widzę jakiegoś śniadego faceta z plecakiem mam przed oczami wylatujący w powietrze wagon metra. I choćbym miał się spóźnić do pracy za nic w świecie nie wsiądę z nim do autobusu.

Portret użytkownika Flesz7

Uwielbiam tematy

Uwielbiam tematy teoretyzowania, po prostu uwielbiam. W najbliższym czasie może dojść do ponownej okupacji wielu terenów, w tym Polski, wiecie?. Ale ten czas jakoś nie jest bliżej nieokreślony...Wymyśla się scenariusze, a gdy przypadkiem lub nie przypadkiem się sprawdzą, autor jest dumny i może śmiało powiedzieć "a widzicie? Miałem rację!". Podsyłając oczywiście link do artykułu. W przypadku gdy scenariusz się nie sprawdzi zostanie zakopany gdzieś w odmętach informacji i kto to będzie pamiętał... :)Po co komu taka informacja??? Ktoś kto w chociażby małym stopniu zna demografie bliskiego wschodu może dzięki ułamkowi logiki wyciągnąć wnioski, że historia może się powtórzyć. A straszenie debili niczego dobrego nie przyniesie. Oczywiście temat od razu podłapują fanatycy religijni dla których..... aaaaaaaaaa!!!! Jezus mnie skarcił za szatańskie myśli które miałem zamiar tu wylać odnośnie wierzących! :/Czekajcie na swój Znak na niebie, może Blue Beam go podrzuci. Aha, tylko zastanówcie się czy nie dostaniecie klapsa od Zbawcy za 1600lat bałwochwalstwa. :)Ręce opadają... Pozdrawiam wszystkich.

New World Disorder

Portret użytkownika syriues

Wydaje mi sie ze bez

Wydaje mi sie ze bez jakiegokolwiek wsparcia Izrael jest skazany na zyciw w nie wierze.Gdyby wierzyli nie tyle co w swoe sily  , to nie musieliby nic tracic.Jak kazdy zadufany w sobie czlowiek i chciwy traci za duzo.No i faktem jest to ze co stracili bylo spowodowane bardzo zlymi nawykami.Jak chca odbudowac granice , to ja przeciez nie mowie ze nie.TYlko moim zdaniem jako narod ktory dostal ziemie,powinien byc nieco skromniejszy i skuteczniejszy.Ciekaw jestem czy beda miec aspiracje i odwage i zdrowy rozsadek

Portret użytkownika Zenek

Issrael nie od dzis ma

Issrael nie od dzis ma chrapke na tereny swoich sasiadów i nie od dziś ale od jakiś 20 lat po internecie krąży mapka o ile terenów sasiadów chciałby sie ten naziland powiększyć w etapie ich rozbioru. Synaj wraz z kanałem jest punktem strategicznym więc prowokacji nazistowskich mozna sie spodziewac bez liku z wysunieciem w stosunku do Egiptu ultimatum włącznie.
 
Połowa Syrii, cały Liban, do kanału Egipt, 1/3 Iraku, połowa Jordani - to tak z grubsza podboje terytorialne jakie szatan yahwe obiecał "podobno" swoim wiernym nazistowskim zwyrodnialcom a wyszczególnione na tamtej mapce. Generalnie chodzi o położenie satanistycznych łapsk na wszelkich ropociągach i gazociągach w tamtym rejonie by móc sprawować udzielna kontrole nad kopalinami. To wynikało z artykułu do niej dołączonego.
  
 
 

Portret użytkownika na świadectwo2

albo pobładziłes , albo

albo pobładziłes , albo celowo dobro nazywasz złem - , wg Biblii wszelkie manifestacje starotestamentowe YHVH były manifestacjami JEZUSA CHRYSTSUSA : "W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię. (2) Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał. (3) I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan (YHVH) Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego. (4) I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem. (5) I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana (YHVH)Zastępów " IZAJASZA 6:1-5 , o tej wizji ewangelista Jan prosto i jasno powiedział ze dotyczyła BOGA WCIELONEGO JEZUSA : "To powiedział Izajasz, gdyż ujrzał chwałę jego i mówił o nim " EWANGELIA JANA 12:41  , NASTEPNY PRZYKŁAD : "Potem wyruszy Pan (YHVH) i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy. (4) Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwne " ZACHARIASZA 14:3-4  - z samego kontekstu wiadomo ze to PAN JEZUS - na potwierdzenie mamy relacje z dziejów apostolskich mówiace ze tak jak PAN JEZUS WSTAPIL DO NIEBA Z GÓRY OLIWNEJ tak samo powróci a wiec najpierw powróci na GÓRĘ OLIWNĄ - tak jak zapowiedział Zachariasz , "i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba. (12) Wtedy powrócili do Jerozolimy z Góry, zwanej Oliwną " DZIEJE APOSTOLSKIE 1:11-12 , przykłady ze starego testamentu mozna mnozyc ale pokaze ci jeszcze z nowego testamentu : , " Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to JA JESTEM (YHVH), pomrzecie w swoich grzechach " EWANGELIA JANA 8:24 , " Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, JA JESTEM ( YHVH) " EWANGELIA JANA 8:58   ,

Portret użytkownika Kruczysko

Poczytaj troche o swoim bożku

Poczytaj troche o swoim bożku "JAHWE" nim zaczniesz wypisywać brednie i mieszać ludziom w głowie. JAHWE jak słusznie kolega wyżej zauważył był złą postacią, ów bożek był panem księżyca i nie pomagał a szkodził ludziom. Wyznajesz mity o nim ponad wszystko a nic o nim nie wiesz...

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika Pulsar

A i owszem, - polecam

A i owszem, - polecam poszukać kto "stworzył" te imię Jahwe i z czego ?Jahwe - to w zasadzie imię Jowisza, (transkrypcja postsamarytańska) - co można odnieść do samego szatana, - gdyż ten pragnie czci i chwły jaką ma Bóg, więc podstępnie się pod niego podszywa. Natomiast od ponad tysiąca lat w europie imię Boga Najwyższego - Stworzyciela wszechświata brzmi - Jehowa, - a nie Jahwe., które dopiero sformułowano w XIX wieku.

Portret użytkownika na świadectwo2

;) , JEZUS to YHVH wiec macie

Wink , JEZUS to YHVH wiec macie problem Wink , mozecie szkalowac i bluznic ale nie macie na to zadnych dowodów , jesli YHVH oznacza JA JESTEM skad wiec wziałem JAHWE jak do dzis dnia nie wiadomo jak sie wymawialo tetragram - wiadomo ze pochodzi od słowa HAYA - być - JESTEM ktory JESTEM , gdyby PAN JEZUS objawil sie zamiast Mojżeszowi , anglikowie powiedział by : I AM WHO I AM - w tym tez byscie widzieli księzyc ? hehe , nienawisc oczy wam zaslepiła , albo umiłowanie grzeszenie Wink , pozdrawiam i zycze pozbycia sie nienawisci lub umiłowania zła

Strony

Skomentuj