W najbliższych miesiącach Rosja otrzyma nowy system rakietowy S-500 i wykorzysta go do obrony przed NATO

Kategorie: 

Źródło: Vitaly V. Kuzmin/CC BY-SA 3.0

Sterowane przez Wujka Sama europejskie marionetki posłusznie wykonują kolejne rozkazy i wysyłają swoje wojska pod bramy Rosji, co spotyka się z podobną odpowiedzią. Jednak zachodnie propagandowe media przedstawiają działania obronne Rosji jako przygotowania do agresji zapominając o celowym zdestabilizowaniu jej sąsiada i pomijając fakt, że Stany Zjednoczone położone są przecież w Ameryce Północnej, a nie w Europie. Skąd więc założenie, że wzmacnianie rosyjskich granic zagraża bezpieczeństwu USA?

 

Rosja od lat ostrzegała że nie będzie ignorować posunięć NATO w jej kierunku. Obecny konflikt doprowadził do zimnej wojny i kolejnego wyścigu zbrojeń, lecz tym razem wszystkie siły koncentrują się w Europie Wschodniej. Wkrótce Rosja sprowadzi w ten region swoją najnowszą technologię, z którą zachodnie systemy nie będą mogły się równać.

 

Jak poinformował generał porucznik Wiktor Gumenny, dowódca rosyjskich sił powietrznych, nowy system rakietowy S-500 Prometeusz już za kilka miesięcy będzie gotowy do działania. W pierwszej kolejności pojawi się w Moskwie i Centralnej Rosji ale nie wykluczone, że technologia pojawi się także w pobliżu granicy oraz w obwodzie kaliningradzkim - oznaczałoby to że S-500 mógłby w całości kontrolować polskie niebo.

 

Amerykański Patriot w żaden sposób nie może równać się z najnowszym rosyjskim systemem obrony powietrznej. S-500 będzie mógł atakować do 10 celów jednocześnie które poruszałyby się z prędkością nawet 7 km/s. Dotyczy to nie tylko superszybkich myśliwców ale także rakiet balistycznych. Jego zasięg będzie wynosił ponad 600 kilometrów i będzie mógł atakować cele znajdujące się na wysokości 200 kilometrów. Zachodnie media i tak powiedzą że zwiększanie możliwości obronnych na terenie własnego kraju jest równoznaczne z agresją i jest niedopuszczalne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bartoszs

co wy chcecie od tych ruskich

co wy chcecie od tych ruskich ?

pamietam i stan wojenny i pozniejszcze jednostkioi wojskowe z ruskimi w srodku, słowianie. Niczego zlego od nich nie dostalismy. Fakt ze w 19 wieku były wojny lokalne o narodowośc, znienawidzeni moskale itd, dzisia rusek czy ukrainiec to i do kielicha i do pogaduchy, a że zam i kilku ukrów i kilku rosjan ... hiostoria nie jet najwazniejszą, cos tam kiedyś było,.teraz jest inaczej, blizej nam do rosji anizeli do ue usa itd, no ale na poczatku lat 90 tych zachlysnelismy się wolnym rynkiem a pozniej wszystko sie sp ... ło za sprawa bolka i jego glupich i nieprzemyslanych decyzji, teraz mamy to co mamy, ale prędzej dogadam sie z ruskim niż z hamerykanem

Portret użytkownika ACHILES

Polecam znaleźć czas w

Polecam znaleźć czas w poniedziałkowy poranek i obejzenie sobie części tego, co ma Rosja i zechce pokazać, na corocznej defiladzie Z OKAZJI DNIA ZWYCIĘSTWA W WOJNIE OJCZYŹNIANEJ . Zachodni korespondenci, którzy uczestniczyli wczorajszej nocy w prubie defilady, juz ja okrzyknęli PRZEŁOMOWĄ I Z WIELKIM ROZMACHEM, a należy pamiętać, że Rosjanie, nie pokazują nawet połowy ztego, co w swych ARSENAŁACH POSIADAJĄ. Natomiast, co do srato-nato, należy nadmienić, że po dzień dzisiejszy i pomimo SANKCJI, jakie zachód na Rosję nałożył, to szatany zjednoczone same KUPUJĄ SILNIKI RAKIETOWE, by wynosić swoje satelity w KOSMOS, bo sami nie umieją, po dzień dzisiaj takich dobrych wyprodukować. WIĘC SKORO KUPUJĄ SILNIKI, DO CYWILNYCH RAKIET, TO CZYM ONI CHCĄ ZASKOCZYĆ ROSJAN W PRZENOSZENIU GŁOWIC NUKLEARNYCH, NA DUŻYCH ODLEGŁOŚCIACH ??? Większość z was, nawet, o tym zapewne nie wiedziało, ale mit WIELKIEGO HEGEMONA ZZA OCEANU, ciagle musi być lansowany, a w rzeczywistości, to dopiero jest KOLOS, NA GLINIANYCH NOGACH, o skuteczności papierowej szatańskich PATRIOTÓW, nawet, nie będę się rozwodził . MYŚLICIE, ŻE DLACZEGO SZATANY DAROWAŁY, JUŻ SOBIE ZARÓWNO ODBIJANIE KRYMU, JAK I PODBIJANIE DONBASU, jeśli, nie wiecie, to podpowiadam, że oni już doskonale wiedzą, że przegrywają TECHNOLOGICZNIE Z ROSJANAMI i w razie wojny, na pełną skalę, szans, nie mają zbytnich szatany. Mają jedynie dobry jeden samolot F-22 RAPTOR, ale mają ich niewiele, a i na je Rosjanie są już bliscy znalezienia rozwiązania, o ile już, nie mają, TYLKO O TYM NIC, NIE MÓWIĄ. No i przyglądajcie się, kto będzie siedział obok Prezydenta Putina, na trybunach podczas tej parady, podobnie, jak w poprzednim roku, ma to być przywódca CHIN i co ma potwierdzać względem całego zachodu, STRATEGICZNY SOJUSZ CYWILNO WOJSKOWY, MIĘDZY OBOMA TYMI KRAJAMI, o czym nik wam nie powie w ŚRODKACH MASOWEGO MAS OGŁUPIANIA .

p.s Nie jestem RUSKIM trolem, ale mam ten DAR używania WŁASNEGO ROZUMU . 

Portret użytkownika tento

Może dlatego, że nie

Może dlatego, że nie stosowała amerykańskiej strategii pozwalającej wywołać ponad 40 wojen i konfliktów żeby umożliwić swoim koncernom przejęcie zasobów krajów którym trzeba było nieść wolność i demokrację"?

Portret użytkownika sceptyyk

ACHILES, piszmy do siebie

ACHILES, piszmy do siebie spokojnie i bez histerii...  :) Zadałem Ci pytanie, dlaczego Twoja ojczyzna -Rosja, nie potrafi sama się wyżywić?   ACHILES, podparłeś się Rosyjską produkcją zbóż, W tej dziedzinie Twoja ojczyzna przoduje i to robi wrażenie  :) Ale, samymi zbożami narodu nie wyżywisz... Wyszukałem, dla Ciebie, na Rosyjskich stronach, dane za zeszły rok, odnośnie importu przez Rosję, podstawowych produktów żywnościowych.                                                                               

Import żywności i surowców do jej prod. w I półroczu 2015 do Rosji: [5]

 • Mięso (z wyjątkiem drobiu) - 7,6% ($ 962 mln euro); [6]
 • Napoje - 5,5% ($ 689 milionów); [7]
 • Ryby - 3,5% ($ 447 mln euro); [9]
 • Mleko i śmietana, skondensowane - 1,6% ($ 196 mln euro); [12]
 • Cukier surowy - 1,4% ($ 175 mln euro); [13]
 • Ziarno - 1,4% ($ 174 mln euro); [14]
 • Mięso drobiowe - 1,2% ($ 155 mln euro); [15]
 • Masło - 1,1% ($ 139 mln euro); [16]
 • Cukier biały - 0,6% ($ 81 mln euro); [18]
 • Produkty i konserwy mięsne - 0,3% ($ 32 mln euro); [20]
 • Oleje roślinne - 0,01% ($ 2 mln EUR). [21]                                                                                                                                                                                                            Dlatego też, pozwolę sobie ponowić pytanie do Ciebie, - dlaczego Twoja ojczyzna nie potrafi się sama wyżywić?                                                                                                        Żródło danych:  http://newsruss.ru/doc/index.php/Импорт_пищевой_продукции_в_Россию
Portret użytkownika ACHILES

MASZ TU PARĘ LINKÓW I

MASZ TU PARĘ LINKÓW I POCZYTAJ TROCHĘ, TO MOŻE DOTRZE DO CIEBIE, DLACZEGO JEDNI MAJĄ NADPRODUKCJĘ ŻYWONOŚCIOWĄ, A  INNI DECYDUJĄ SIĘ NA IMPORT RÓŻNYCH PRODUKTÓW ROLNYCH I ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH : 

Na poczatek coś nie tylko dla rolników.
Rosja i Chiny 17 grudnia 2015 podpisały protokół w sprawie wymogów fitosanitarnych dla pszenicy, kukurydzy, ryżu, soi i rzepaku, eksportowanych z Rosji do Chin. Chiny zezwoliły na dostawy pszenicy uprawianej na terytorium Kraju Ałtajskiego i Krasnojarskiego, a także w obwodzie nowosybirskim i omskim.
http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160427/2655856/chiny-rosja-pszenica.html
Wydawać by się mogło ,że informacje o sukcesie handlowym Rosji nie jest związana z wątkiem ukrainskim. Otóż jest.
Ukraina od dłuższego czasu planowała zwiększenie produkcji zboża, soji, czy też roślin oleistych. Warunki geograficzne i glebowe w tym kraju są wspaniałe i bez większych problemów Ukraina mogłaby wyzywić całą Europę ( 500 mln ludzi), ale …. Europa nie chce Ukrainskiej zywności. Kraje takie jak Francja są czołowymio producentami żywności i same borykają się z problemem nadprodukcji.
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/rekordowe-zbiory-pszenicy-we-francji,59738.html
Ratunkiem dla Ukrainy byłoby wejście na rynki krajów takich jak Chiny, Indie, Pakistani krajów arabskich. Jednakże chrapkę na owe rynki zbytu ma wiele światowych graczy od USA przez Federację Rosyjska po …Polskę.
http://forsal.pl/artykuly/885510,rekordowy-rok-rolnictwa-polska-pszenica-podbija-arabie-saudyjska.html
Ponadto władze krajów uzależnionych od rynków zewnętrznych nie są głupie i zdają sobie sprawe z niebepieczeństw takiej polityki więc same staraja się uniezależnić od dostaw zagranicznej żywności.
http://www.pbrz.pl/artykul/arabia-saudyjska-rezygnuje-z-produkcji-pszenicy
http://www.tygodnikprzeglad.pl/nowy-zolty-kolonializm/
Najczęściej kraje te inwestują we własne rolnictwo, ale… również starają się WYKUPIĆ lub wydzierżawić na okres od 40 do 99 lat tereny uprawne w krajach III Świata ( głównie Afryka).
Dzierżawa poza zazwyczaj jednorazowym zastrzykiem finansowym dla danego kraju niesie ze sobą wiele zagrożeń. Min koncerny mają to do siebuie, że unikają płacenia podatków. Po drugie holdingi stanowia konkurencję dla rodzimego rolnictwa ( bankructwo krajowych producentów).
I taki scenariusz (wykupu przez holdingi ukrainskich gruntów rolnych) jest obecnie najbardziej prawdopodobny.

Rosja ma olbrzymie bogactwa NATURALNE, jak : GAZ, ROPA, ZŁOTO ( to też mimo że ma swoje, to skupuje dodatkowo, ze świata ), DIAMENTY, URAN, SREBRO, PLATYNE itp. Więc skoro ma tego dużo i sprzedaje to innym KRAJOM, to te zawsze płakały, by Rosjanie od nich coś kupowali, tak by się bilansował wzajemy BILANS HANDLOWY, więc Rosjanie nie stawiali, na rozwój swego rynku spożywczego, tak mocno, jak to zostali obecnie zmuszeni, na podstawie śmiesznych SANKCJI HANDLOWYCH zachodu, co docelowo, Rosji dobrze zrobiło, robi i tylko dalej BĘDZIE ROBIŁO, ( jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie ). 

 

Portret użytkownika sceptyyk

Hm, fajny post  :) I tak

Hm, fajny post  :) I tak przedstawiaj Rosję. po co ludzi straszyc Rosją jako uzbrojonym po zęby mocarstwem - taka narracja nie pomaga w pozytywnym odbiorze naszych sąsiadów. Ja też jestem zdania, że obecne sankcje, w dłuższej perspektywie uczynią Rosję mocniejszą. Wyzwolą przedsiębiorczość i poprawią materialny byt rosyjskich rodzin (obecnie nie jest z tym najlepiej...) A to przełoży się na zwiekszenie przyrostu naturalnego itd itp. Taka droga rozwoju, jest jedyną szansą dla Twojej ojczyzny, aby nie dać się stłamsić i utracić Dalekiego Wsch. na rzecz Chińskiego żywiołu... I takiej drogi, życzę Tobie, Twoim rodakom i Twojej ojczyżnie w nadchodząym dniu Waszego święta  :)  Pozdrówka  :)

Portret użytkownika kuba9131

Rosja może robić co chce na

Rosja może robić co chce na własnym terytorium. Natomiast kraje Europy Środkowo-Wschodniej które są w NATO same proszą o pomoc Amerykanów. USA nas nie zmusza do niczego tylko naród sam tak chce, i podobnie jak Rosja każdy kraj może robić co chce. Obie strony mają swoją propagandę która przedstawia ten spór inaczej.

Portret użytkownika realista polski rewolucjonista

Masoneria pcha nas w przepaść

Masoneria pcha nas w przepaść. Grzegorz Braun fajnie wyjaśnia na filmikach ostatnie pchanie nas w wojne z Rosją. Jeszcze 5 lat temu nikt nie mówil o zagrożeniu z Rosją raptem Rosjanie nam zagrażają z dnia na dzień można powiedzieć. Absurd jak może tv omamiać ludzi. Szkoda mi dzieci małych będzie podczas takiego terroru. Interesuję się masonami, iluminatami, wojnami, historią od 2000 roku i przez te wszystkie lata jakby zaczęła się 3 wojna światowa nie zdziwiłoby mnie to. Zawsze były przesłania do tego aby tak twierdzić, ale dzisiejsze znaki u nas w kraju potwierdzają że trzeba być chyba optymistą, żeby wierzyć że nic się nie stanie. Ludzie się budzą, ale i tak za mało tych ludzi dobrych. Trzeba się dużo modlić do Pana Jezusa Chrystusa o przyszłość. Ludzie, którzy łączą wiarę, politykę, masonów, iluminatów i lewacką TV wiedzą że się coś szykuje. Ludzie natomiast, którzy choćby nie łączą jednej z wymienionych błądzą w temacie nie dlatego że są głupsi tylko poprostu nie przecierają się dalej. Duchu Św. dziękuję Tobie za natchnienie codziennie chcem być lepszy bo wiem, że czasu mało.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Polacy trzymajmy się !!! może dadzą nam obejrzeć EURO 2016 Smile

Strony

Skomentuj