W najbliższych latach, roboty mogą zabrać w USA nawet 25% stanowisk pracowniczych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Badając duże przedsiębiorstwa w różnych branżach, analitycy prognozują, ze automatyzacja usunie 22,7 mln miejsc pracy do 2025 roku. Raport zatytułowany "Przyszłość pracy 2025: praca razem z robotami" został opublikowany przez Forrester Research w tym tygodniu.

 

Wyniki badań zostały sporządzone na podstawie danych rządowych, zatrudnieni i wywiadów z przedsiębiorcami i naukowcami. Automatyzacja w codziennym życiu jest już powszechna i rozwija się już poza kasami samoobsługowymi w marketach. Roboty w USA zajmują się już m. in. obsługą pokojów dla gości w hotelu Aloft w San Francisco. Powstały także kioski samoobsługowe, nie wspominając o robotach wykonujących prace produkcyjne.

Obecnie testuje się robota o nazwie Oshbot, który ma być asystentem sprzedaży. Będzie mógł odpowiadać na pytania i pokazywać klientom sklepu produkty lub prowadzić ich bezpośrednio do produktów poszukiwanych. Stwierdzono, że do roku 2019 roku 25 procent wszystkich zadań zawodowych będzie wykonywane przez roboty.

"Roboty wymagają specjalistów serwisowych, jest to jedna z kilku kategorii pracy, na którą zapotrzebowanie wzrośnie w bardziej zautomatyzowanym świecie" – Powiedział J. P. Gownder, główny autor w Forbes. Raport zakłada, że na każde 10 miejsc pracy zajętych przez roboty, zostanie utworzone jedno nowe stanowisko w inżynierii oprogramowania, projektowania, konserwacji i wparcia lub szkolenia.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Anonim

A co jeśli wcale niemusimy

A co jeśli wcale niemusimy pracować gdyby zrobotyzować wszystkoe stanowiska kture się da i poprostu korzystać z efektuw ich pracy to po pierwsze zlikfidowało by problem pracy nad siłe i braku czasu  (chyba w starożytności człowiek mniej pracował nirz w 19 w teraz też albo tyle samo tak czy inaczej technologia technologią niby ułatwia a ludzie wciąż pracują tyle samo ). Karzdy będzie dostawał bezpośrednio game produktów praca będzie zruwnowarzona np. Roboty dostarczają surowców do rozwoju elektrowni a elektrownie prąd do pracy robotów roboty robią elektrownie i tp itd a człowiek steruje. Samo się kręci za darmo. Likwidacia pieniądza zlikwiduje kradzierze, łapuwki bo karzdy będzie miał tyle ile mu do godnej egzystenci wystarczy. Niekturzy ludzie będą aż się palili do pracy z nudów do pracy i niekturzy będą pracowali tam gdzie nieda się zastąpić człowieka za pszywileje i dla dobra ludzkości np. Opieka nad starszymi ludzmi budowa elektrowni dopuki roboty niebędą nadość doskonałe oraz konserwacja maszyn będą się kształcić na inżynierów i profesorów tagrze filozofi i skończą się problemy z młodzierzą w domu a ja będe sobie warzywka w ogrutku chodował bo nieufam maszynom i żądowi ktury to np. będzie demokratycznie wybrany nimi żądził. Społeczeństwo będzie świadome politycznie z nuduw.A I SĄDZE ŻE LUDZIE PATOLOGICZNI IDĄ NA BEZROBOCIE A NORMALNI LUDZIE NA BEZROBOCIU MARNIEJĄ PRZEZ BRAK KASY.

​​​​​​

Portret użytkownika Anonim

Nie nie ufam rządowi nie

Nie ufam rządowi, nie maszynom no ale i tak teraz tak samo mu podpodlegam. Chodzi mi oto że jesteś tym co jesz. W tym systetyme po pierwsze niepłace podatków i wszystko mam zadarmo (No jakieś tam likmity muszą byś bo np. jak każdy po tysiąc samochodów bierze to zabraknie metali) więc karmie sam siebie i gitara. Chociarz z drugiej strony społeczeństwo z nadmiaru czasu trzymało by ręke na pulsie. Jedzenie było by lepsze i społeczeństwo by kontrolowało władze w tym celu by się więcej uczyło a nie charowało jako tania siła robocza na nadgodzinach w fabryce.

Portret użytkownika Anonim

Wiez co masz racie, mam

Wiez co masz racie, masz dysleksje  i wypadało by rzebym cwiczył. Ale też nie będe latał do mamy odnośnie gramatyki a ortografie staram się sprawdzać ale no i tak coś opuszcze i niemów że niemam bo w podstaówce zapominałem jak jest np. b wogule myliłem ją z p względnie cęsto co znacznie spowalniało pisanie. Teraz jusz jest lepiej (a ta strona chyba laguje mi mazanie i CAPTCHA jest popszesuwane ( pisze to dlatego że pszekleństwa wykrywa chyba człowiek )  a i na androidzie 6.0) Przepraszam za te nawiasy ale nieumiem inaczej żadko coś komętuje. Ide się uczyć chemi. Pa Smile Tak jakby co licealista a nie gimbus.

Portret użytkownika Anonim

No tak ja się boje że zanim

No tak ja się boje że zanim ludzie będą gotowi to się stanie większość stanowisk pracy zostanie zastompionych maszynami a ludzie zbuntują się jak wszystko nato wskazuje "przeciwko maszynom" (Luddyzm , neoluddyzm) a nie "przeciwko właścicielm" (ciekawe jak nazywa się "moja" ("" bo kiedyś kolega mi to powiedzia) filozofia a puki co konserwacia maszyn programowanie i ich ale niedoskonałości nadal będą (narazie morze za 20 za 50 za 100 200lat będą wstanie nawet programować i projektować a nawet się duplikować ) zapewniać miejsca pracy. Poza tym mamy niż demograficzny.

Portret użytkownika inzynier magister

Roboty to na pewno będą

Roboty to na pewno będą produkowane dla wojska jako bron, niestety wszystko co człowiek wymyśla jest stosowane jako narzędzie wojenne. Cywilizacja technokratów to cywilizacja która podąża ku samounicestwieniu. Widać to po tym jak mordują dzieci nienarodzone, starców, niepełnosprawnych, a nawet dzieci którym wmówiono że mogą dokonać zmiany płci ! To wszystko pokazuje że jedyną nadzieją jest Jezus Chrystus ! Niestety technokraci są we władaniu istoty anieskiej, ktora chce zniszczyć ludzkość. Na szczęście Maryja Dziewica ma moc od Boga pokonać tą istotę !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj