W najbliższej przyszłości Morze Japońskie zniknie ze wszystkich map świata

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Władze japońskie otrzymały wniosek od Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (IHO) o zmianę nazwy Morza Japońskiego. Wiadomo już, że Japonia nie sprzeciwiła się takiej propozycji. Konsultacje dotyczące tej kwestii odbędą się na wiosnę. Zmiana nazwy może nastąpić w 2020 roku.

 

Z publikacji Sankei Shimbun wynika, że nazwa morza jest denerwująca dla sąsiednich państw, w szczególności dla Korei Południowej i Korei Północnej. Akwen będzie nosić nazwę Morze Wschodnie. Warto zauważyć, że zainteresowane kraje wniosły tę kwestię do publicznej debaty już w 1992 r., ale opinia światowa to ignorowała.

 

Według przedstawicieli krajów sąsiednich, nazwa jest reliktem kolonialnej przeszłości Japonii. Koreańscy kartografowie od dawna tworzą własne mapy, na których morze nazywa się Koreańskim Wschodem lub po prostu Wschód. W nawiasie zawsze i tak umieszczano jednak nazwę “Morze Japońskie”.

 

Wcześniej Japończycy sprzeciwiali się zmianie nazwy, ponieważ nazwa ta stała się znana na świecie. Ponadto warto wspomnieć, że zbiornik został nazwany tak dwa wieki temu nie przez samych Japończyków, ale przez Europejczyków, kiedy ci tworzyli mapę świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Illuminat13

Kto ma wiedze ten ma wladze

Kto ma wiedze ten ma wladze rzym spalil bibloteke aleksandryjska Zamknal cala wiedze ZIEMI w podziemiach watykanu do ktorej ma niewiele osob dostep Wymyslaja na soborach rozne bzdury tj matka moska spowiedz itp Ukrywaja  prawde o Bogu ze przenika wszystko caly wszechswiat jaki marny ich los  Ich czas sie konczy zniknie wszystko co sialo klamstwo na ziemi kazda religia co czci roznego rodzaju bozki Szescian juz penkl dawno temu trwa to ze 150 lat  zadne acta 2 glupie programy w tv gmo szczepionki itp tego nie powstrzymaja przebudzenia Chaos na ziemi bedzie coraz wiekszy system religijno polityczno finansowy sie zalamuje co widac golymi oczami ludzie juz w te bzdury nie wierza Ostatnie 30 lat postep technologiczny wysoka swiadomosc Ta energia jest potezna kunda otwiera sie bardzo szybko ludzie wzrastaja

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika SurvivorMan

To jest zmiana na tle

To jest zmiana na tle politycznym, więc zaraz może się okazać, że dla tego czy tamtego kraju denerwujące stało się Morze Filipińskie, Zatoka Gwinejska czy Tajlandzka, tym bardziej, że jak widać, można uzyskać zmianę z pozytywnym skutkiem.
No nic... Najwyżej się kupi kolejny atlas świata...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Joker

Niezly nagłówek. Morze

Niezly nagłówek. Morze japońskie zniknie ze wszystkich map. Zaraz! Jak to!? Cale morze!? Tyle wody? Te wszystkie bezdomne ryby Smile chlast wybuch głowy. Mózg na ścianie. Dopiero później człowiek czyta że tu chodzi o zmianę nazwy Smile i już spokojnje, powolutku mózg szpachelka ze ściany i na swoje miejsce Smile

Skomentuj