W Murmańsku obserwowano chmury stratosferyczne, tzw. obłoki perłowe

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1348834211841193&set=a.1348832568508024.1073741827.100001438825508&type=3&theater

W niebie nad Murmańskiem pojawiły się obłoki perłowe. Mieszkańcy miasta i okolic zaczęli licznie fotografować rzadkie zjawisko.

 

 

Chmury tworzą się w dolnej stratosferze w okresie zimowo-wiosennym, głównie w polarnych szerokościach geograficznych przy ekstremalnie niskich temperaturach. Obłoki perłowe, to według współczesnej terminologii, chmury stratosferyczne. Są dość rzadki i występują na wysokości od 15 do 27 km.

 

Najlepszy czas na obserwację jest wtedy, gdy słońce znajduje się od 1 do 6 stopni poniżej horyzontu. Przykuwają one uwagę naukowców, ponieważ związane są one z powstaniem dziury ozonowej w regionach polarnych.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Cześć wam po długiej przerwie

Cześć wam po długiej przerwie. Pewnie sporo z was już wątpiło, że wrócę tu a jednak jestem. Rozpisałem się ostatnio na zmianach na ziemi i mi zablokowano konto. Zresztą nie tylko tu bo praktycznie wszystkie konta mi banowano włącznie z moim adresem e-mail. Nie wiem kto za tym stoi ale zapewne nie przychylne mi osoby.  nie wiem co znz ma do mnie ale przed świętami samymi mi konto zablokowano.

https://plus.google.com/u/1/?hl=pl moje schizmy i przemyślenia

Portret użytkownika Antychryst666

Witam i nikt za tym nie stoi

Witam i nikt za tym nie stoi .Bana możesz zawdzięczać tylko sobie po tym co tu pisałes.Na początku rzeczowo i fajnie się to czytało.Potem to już równia pochyła totalny bełkot a Admin cię ostrzegał żebys przybastował, nie posłuchałes więc dostales bana.Nie dorabiaj do tego jakies (teorii spiskowej).Tyle w temacie.

Portret użytkownika keri

Świetnie, że jesteś MI44

Świetnie, że jesteś MI44 Smile

Nieprzychylnych tu się ostatnio namnożyło, lecz również jest dużo nowych forumowiczów.

Chyba poszło o to, że tylko część osób rozumiała Twoje teksty. Zwróć uwagę, że zwłaszcza dla nowych warto by pisać jakoś przystępniej, nie kluczami. Dla nich Archekracja jest nowością.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika John Moll

Cóż, nauczyłeś się pisać, ale

Cóż, nauczyłeś się pisać, ale gorzej z czytaniem wiadomości :) dostałeś kilka ostrzeżeń za offtopic. Staraj się pisać na temat. Pod artykułami powinny znajdować się wpisy nawiązujące do niego, choć nie jest to aż taka konieczność, ale na forum masz pełną swobodę wypowiedzi Smile

Zapraszamy na Othermedium.com - anglojęzyczną wersję portalu Innemedium.pl

Strony

Skomentuj