W Moskwie pojawią się pierwsze autonomiczne tramwaje

Kategorie: 

Źródło: Cognitive Technologies

Rosyjski producent miejskich pojazdów elektrycznych połączył siły z firmą rozwijającą sztuczną inteligencję, aby wprowadzić autonomiczne tramwaje. Pierwsze maszyny już wkrótce pojawią się w Moskwie.

 

PC Transport Systems i Cognitive Technologies zapowiadają testy w pełni autonomicznych tramwajów, które odbędą się na terenie zamkniętego obiektu. Następnie samojeżdżące pojazdy, również w tamach testów, zaczną kursować na terenie Moskwy.

 

Autonomiczne tramwaje będą obsługiwane przez sztuczną inteligencję. Dzięki zainstalowanym kamerom i czujnikom, tramwaje będą mogły bezpiecznie przemieszczać się po torach, identyfikować przeszkody i zatrzymywać się przed nimi oraz między stacjami. System może funkcjonować w każdych warunkach pogodowych.

W pełni zautomatyzowane tramwaje pozwolą zredukować zaangażowanie człowieka do minimum. Uważa się, że z pomocą autonomicznych pojazdów będzie można także zmniejszyć liczbę wypadków na ulicy. Dlatego wiele państw na świecie jest zainteresowanych autonomizacją samochodów osobowych i pojazdów komunikacji miejskiej.

 

Testy rosyjskich tramwajów rozpoczną się w ciągu dwóch miesięcy. W pełni autonomiczne maszyny, gdy pojawią się w Moskwie już na stałe, będą początkowo nadzorowane przez jednego pracownika. Nowa technologia będzie w przyszłości eksportowana do innych krajów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika yaro

Przezabawny artykuł.

Przezabawny artykuł. Przypomina historie Borysa robota nie majacego mieć anałogów na świecie. W tym tramwaju też pewnie "wygospodarowali" miejsce na dla motorniczego. Zacytuje słowa wielkiego rosyjskiego pisarza Iwana Turgieniewa: „Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na świecie” 

Skomentuj