W Moskwie otwarto jeden z największych meczetów w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wydawać by się mogło, że problem islamizacji dotyczy tylko państw na naszym kontynencie, które są sojusznikami USA i należą do Unii Europejskiej. Jest wręcz przeciwnie - podobna sytuacja panuje również w Rosji. W stolicy tego kraju otwarto właśnie meczet, który jest trzeci pod względem wielkości w Europie.

 

Dziś, tj. w środę, odbyła się ceremonia jego otwarcia. Wzięli w niej udział między innymi Władimir Putin, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan i prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. Prace nad budowlą trwały 10 lat i pochłonęły 170 milionów dolarów. Meczet może pomieścić około 10 tysięcy ludzi, czyli około 10 razy więcej od poprzedniego, który znajdował się dokładnie w tym samym miejscu. 

 

Dzisiejszą Rosję można w pewien sposób porównać do Europy. W tym kraju również żyje wielu muzułmanów a ich liczba rośnie w dramatycznym tempie. Rosjanie również są niezadowoleni z tego, że powstają tam meczety. Można wręcz powiedzieć że oni również obawiają się islamizacji.

Należy jednak dodać, że Władimir Putin nie chce wynosić jednych nad drugich - tak przynajmniej wynika z jego wypowiedzi na temat muzułmanów. Prezydent Rosji powiedział, że radykalny islam i samozwańcze Państwo Islamskie psują obraz prawdziwych muzułmanów. Warto przytoczyć cytaty:

"W Rosji mieszkają Rosjanie. Jakakolwiek mniejszość, jeśli chce mieszkać w Rosji, pracować i żywić się w Rosji, ma mówić po rosyjsku i szanować rosyjskie prawa."

 

"Jeśli ktoś woli prawo szariatu, to my proponujemy im aby przenieśli się do krajów gdzie ono obowiązuje. Rosja nie potrzebuje mniejszości, to mniejszości potrzebują Rosji i my nie damy im specjalnych przywilejów oraz nie zmienimy naszego prawa aby je dopasować do ich pragnień, bez względu na to jak głośno będą krzyczeć "dyskryminacja"."

Bez względu na to, w Moskwie żyje obecnie około 2 miliony muzułmanów (ponad 20% całkowitej ludności) a liczba ta wciąż rośnie. Przywódcy muzułmańscy twierdzą że cztery meczety to wciąż za mało i domagają się kolejnych. Być może Władimir Putin nie zdaje sobie sprawy z tego jak poważna jest sytuacja a islamizacja Rosji może być częścią planu muzułmanów, którzy chcą zapanować nad całą Europą.

 

 

Źródło: http://www.themoscowtimes.com/news/article/one-of-europes-biggest-mosques-to-open-in-moscow/534609.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu