W Morzu Bałtyckim pojawiły się toksyczne, czerwone glony

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rosyjscy naukowcy ostrzegają przed szybkim rozprzestrzenianiem się toksycznych, czerwonych glonów. Rośliny te rozwijają się bardzo szybko, ze względu na ich unikalną zdolność do żywienia się zarówno substancjami organicznymi jak i związkami nieorganicznymi. To one są uważane za winowajcy tak zwanych „czerwone przypływów” oraz „krwawych deszczów”.

Zdaniem Siergieja Scarlato, z Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt Petersburgu, czerwone glony równomiernie absorbują azot rozpuszczony w wodzie, a jeśli to im nie wystarcza, żywią się substancjami organicznymi, a nawet popularnymi typami nawozów.

 

Religijni mieszkańcy Hiszpanii i Karaibów, którzy niedawno doświadczyli prawdziwej inwazji czerwonych glonów, utożsamiają z końcem świata związane z nimi czerwone pływy oraz deszcze. Jednak naukowcy wyjaśniają, że zaobserwowane anomalie są bezpośrednim wynikiem kwitnienia glonów. 

Nie zmienia to faktu, że zjawiska te są niebezpieczne dla świata zwierząt – ryb, ptaków, a nawet mikrobów. Mikroorganizmy zamieszkujące glony uwalniają wiele niebezpiecznych substancji, między innymi neurotoksynę zwaną brewetoksyną, która w dużym stężeniu może prowadzić do podrażnienia układu oddechowego oraz paraliżu systemu nerwowego.

 

Naukowcy odkryli, że niebezpieczne glony pojawiły się ostatnio w Morzu Bałtyckim, z powodzeniem eliminując swoją konkurencję wśród morskich roślin. Duże kolonie czerwonych glonów utworzyły już plamy wzdłuż wybrzeży krajów bałtyckich oraz Rosji, stając się zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt morskich.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Kasia

Po mału się wyjasnia, i to

Po mału się wyjasnia, i to pewnie dlatego deszczówka złapana w naczynie po miesiącu robi się czerwona a potem na ściankach zostaje własnie czerowny ceglasty osad.A skąd to się wzięło.A no z chemitrali.Wcześniej tego nie było.

Portret użytkownika SurvivorMan

Wy wyznawcy religii

Wy wyznawcy religii wywodzących się z Biblii - Chrześcijanie, Muzułmanie i Żydzi - sami sobie spełnicie tę swoją "apokalipsę", wyrzynając się w pień w nadchodzącej wojnie religijnej... To będzie największe w dziejach ludzkości i zarazem najbardziej debilne zbiorowe samobójstwo! A Indianie Amazonii czy inne rdzenne plemiona jedynych prawdziwych ludzi tej planety, będą dalej sobie żyły długo i szczęśliwie, zajmując się sobą i w większości nie wiedząc nawet, że była jakaś "apokalipsa"!
Miłego Armagedonu!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Tomasz123

SurvivorManie,skąd

SurvivorManie,skąd niewykształcony, stary człowiek mógł przewidzieć postawanie na masową skalę toksycznych glonów,skoro nie widział ich na oczy.W jaki sposób mógł przewidzieć ich działanie -śmierć żywych organizmów w morzu:                                                                           księga Apokalipsy(Objawienia) rozdział16 werset 3:"(3) A drugi wylał swą czaszę na morze: I stało się ono krwią jakby zmarłego, i każda z istot żywych poniosła śmierć - te, które są w morzu."                                                                                                                                          To są istotne pytania,bo nic Ci nie pomoże budowa bunkra,walka wręcz i gromadzenie zapasów.Zawsze się znajdą osobnicy bardziej wyszkoleni,lepiej uzbrojeni i bardziej bezwzględni od Ciebie SurvivorManie i zabiorą Ci wszystko,a jeśli będziesz stawiał opór to zginiesz.Jeśli umrą oceany,to głód będzie straszny i umrze wielu ludzi .Ale nie wszyscy.Ludzie którzy czytają Biblię(Pismo Święte) i biorą ją do serca,mają szansę.

                                           księga Apokalipsy(Objawienia) rozdział 7 werset 9,13,14:"(9) Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. (13) A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli? (14) I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj