W Monako zaprezentowano pierwszy seryjny samochód latający

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Słowaccy producenci zaprezentowali na Auto Show Top Marques w Monako prototyp pierwszego latającego samochodu AeroMobil. Producenci twierdzą, że na podstawie dużej ilości zleceń, produkcja tego pojazdu zostanie uruchomiona w tym roku. Pierwsi właściciele otrzymają swoje wymarzone modele dopiero jednak w 2020 roku.

 

 

Dostępność wynalazku jest ograniczona. Koszt zakupu auta waha się w przedziale od 1,2 do 1,5 mln euro. Ponadto, aby unieść samochód w powietrze, trzeba posiadać licencję pilota (start wymaga około 300 metrów pasa startowego).

 

Koncepcja pierwszego modelu latającego zaprezentowano w 2014 roku na Pionierskim Festiwalu Innowacji w Wiedniu. Projekt AeroMobil wspierany jest przed słowacki rząd. Co dokładnie zawiera wersja 4.0 urządzenia i czym różni się ono od wersji 3.0? Na razie nie wiadomo. Poprzedni model miał składane skrzydła i był wyposażony w silnik hybrydowy Rotax 912.

 

AeroMobil na drodze rozpędza się maksymalnie do 160 km / h, a w powietrzu do 200 km / h. Przekształcenie samochodu w samolot zajmuje około trzech minut. Na ziemi samochód zużywa 8 litrów paliwa na 100 km, w locie 15l/100km. Zasięg podróży w trybie samochodowym wynosi 875 km, a w samolotowym 700 km. Rozwojem latających samochodów od dawna zajmuje się wiele firm na świecie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Skomentuj