W meteorycie, który rozbił się na Syberii, odnaleziono obcy minerał

Kategorie: 

Źródło: tg

Kamacyt to stop powszechnie spotykany w meteorytach. W przypadku nowego odkrycia na Syberii stwierdzono ślady nowego minerału zupełnie obcego nauce. Rosyjscy poszukiwacze złota sądzili, że będą bogaci. Na ziemi przed nimi znajdowała się gruda z żółtymi plamami o wadze 3,96 kg. Okazało się, że obiekt jest znacznie bardziej wartościowy.

 

Meteoryt prawie w całości zbudowany jest ze stopu zwanego kamacytem, złożonego ze stopionego żelaza i niklu. Pozostałe dwa procent przypadło na minerały, które znajdowały się głównie w skałach kosmicznych.

 

Obiekt znaleziono w syberyjskim regionie Uakit. Odkryto, że zawiera on twardy, nigdy wcześniej nie widziany minerał. Rosyjscy naukowcy byli podekscytowani, gdy przystąpili do badań. W mediach wkrótce ogłoszono, że obcy minerał jest „twardszy niż diament".

 

Twardości uakitskiego minerału nie można było zmierzyć bezpośrednio, ponieważ próbki były zbyt małe. Zamiast tego oszacowano ich właściwości. Niezwykłe ziarna mierzą zaledwie 5 mikrometrów. Dla porównania ziarno piasku jest 25 razy większe.

„Niestety, nie udało nam się uzyskać wszystkich fizycznych i optycznych właściwości uakitytu z powodu bardzo małych rozmiarów ziaren" - powiedzieli naukowcy na corocznym spotkaniu Towarzystwa Meteorytów w Moskwie.

Konieczne będzie opracowanie nowej technologii do badania właściwości maleńkiej próbki lub trzeba poszukać większego odpowiednika. Naukowcy twierdzą, że obcy minerał powstał najprawdopodobniej w ogromnym cieple powyżej 1000 ° C. Nazwano go uakitytem, ponieważ meteoryt został znaleziony w regionie Uakit na Syberii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

No i co z tego skoro parchy

No i co z tego skoro parchy nas wysiedlać zaczynają z domów. Sprawdziłem biografie kilku znanych i bardzoooo bogatych o raz wpływowych ludzi w Polsce. Ich rodziny, znajomych itp I jestem w szoku! Nie tylko ich pochodzenie judaistyczne, ale również w jaki sposób się poznali i jakie interesy ich wiązały. Wiązały bo jeden główny już zdechł. Żyd Gomułka część żydów wywalił, ale po za kulisowo nadal działali za granicy. Finansując odpowiednich figurantów tutaj. A teraz ich potomkowie pełnią ważne funkcje w państwie Polskim i biznesie. Przykre ale tylko wojna może nas wyzwolić z pod ich jażma. CIA rozwaliło komune, ha ha nadal się z tego śmieję jak to słyszę.

kolo21

Portret użytkownika ekstragoon

takie cuda to tylko w ruskiej

takie cuda to tylko w ruskiej prasie...niby taki mały a poszukiweacze złota sie go dopatrzyli. Niby twardszy niż diament ale nie da sietego zmierzyć....

To tak jak z ruskim samolotem su37 czy jakoś tak że jest tak dobry że go nie będą produkowali.

cuda, cuda ogłaszają....

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Poszukiwacze złota szukają

Poszukiwacze złota szukają małych drobinek złota nie kilogramowych samorodków wiec juz tu siejesz dezinformację. Poza tym co to ma wspolnego z samolotem? Dodajesz sugestie by obrażać naszego sąsiada. Czy ci się to podoba czy nie Rosja to potezny kraj i to my jesteśmy dla nich wypierdkami nie odwrotnie. Majac takiego potężnego sąsiada powinno sie dążyć do jak najlepszych relacji z nim a nie odwrotnie. Nie twierdzę że Rosja to idealny kraj ale pochłaniał tony naszego przetwórstwa owocowo- warzywnego. Dziś tego nie robi bo ma wywalone na polskie warzywa i owoce przez polskie podskakiwanie. Rolnicy przez to płaczą i płacą. Jestes rusofobem. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! A tak było fajnie

Hehehehe! A tak było fajnie za pijaczka jelcyna sterowanego przez faszyngton, co? Hehehehe! A "zły" Putin faszyngtonu słuchać nie chce, hehehehe! Na dodatek Powstanie anty-banderowskie wspiera na Donbasie, hehehehe! Macie za co go nienawidzić. Ale szlachetni ludzie widzą to na odwrót. Osłabianie bandyty zza oceanu przez Putina to osłabianie banderyzmu na upainie, a to jest korzystne dla Polski, ale oczywiscie niekorzystne dla twoich środowisk.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj