W Melbourne jezioro nagle zmieniło kolor na różowy

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W australijskim Melbourne niespodziewaną atrakcją, którą przyciąga zagranicznych turystów i rdzennych mieszkańców. Słone jezioro w Parku Westgate nagle stało się różowe. Początkowo ludzie myśleli, że jest to spowodowane trującym zrzutem z przedsiębiorstw przemysłowych, ale eksperci uspokoili okoliczną ludność - informuje 9News.

 

 

Niezwykły kolor zbiornika spowodowany jest kwitnieniem alg, które produkują beta-karoten. Dzieje się tak w połączeniu z kilkoma czynnikami, tj. wysokimi temperaturami, dużymi ilościami światła słonecznego i brakiem opadów, co prowadzi do wzrostu stężenia soli w wodzie - podaje Australian Broadcasting Corporation ABC.

 

Po raz pierwszy to sztuczne jezioro zmieniło kolor na różowy w grudniu 2012 roku. Od tego czasu niezwykłe zjawisko obserwowane jest niemal każdego lata, które zaczyna się w Australii w grudniu. Według prognoz kwitnienie glonów potrwa do późnej jesieni. Ludziom jednak nadal zaleca się unikanie kontaktu z wodą w tym akwenie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Skomentuj