W Meksyku trwa kolejna erupcja wulkanu Popocatepetl

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wulkan Popocatepetl, położony w pobliżu Mexico City, rozpoczął kolejną fazę aktywności. Zagrożenie wybuchem określono na poziomie żółtym. Ten kod oznacza potencjalne niebezpieczeństwo. Ludzie mieszkający w okolicy powinni być przygotowany do szybkiej ewakuacji.

 

Żywioł pozostaje aktywny od początku tego tygodnia. W poniedziałek wulkan wyemitował sporą chmurę popiołu i gazów wulkanicznych. Kolumna gazów nad kraterem wzbiła się w niebo na wysokość ponad 2 km.

Od 2013 roku Popocatepetl wykazuje zdecydowanie zwiększoną aktywność. Jego popiół spadał nawet na stolicę kraju, Mexico City, a także doprowadził do częściowego zawieszenia lotów z międzynarodowego lotniska w mieście Puebla. Popocatepetl to drugi najwyższy szczyt w Meksyku, o wysokości 5458 metrów nad poziomem morza, wyższy jest tylko Pico de Orizaba mierzący 5610 metrów n.p.m.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika XaX

 CO rusz kolejne erupcje

 CO rusz kolejne erupcje wulkanów, tylko czekać aż walnie Yellowstone lub inny superwulkan, wcześniej nie było aż takiej aktywności wulkanicznej jak teraz, a jak walneło to raz na parę miesięcy, a teraz? Niemal co tydzień słyszy się o kolejnej erupcji ....

Skomentuj