W Meksyku trwa kolejna erupcja wulkanu Popocatepetl

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wulkan Popocatepetl, położony w pobliżu Mexico City, rozpoczął kolejną fazę aktywności. Zagrożenie wybuchem określono na poziomie żółtym. Ten kod oznacza potencjalne niebezpieczeństwo. Ludzie mieszkający w okolicy powinni być przygotowany do szybkiej ewakuacji.

 

Żywioł pozostaje aktywny od początku tego tygodnia. W poniedziałek wulkan wyemitował sporą chmurę popiołu i gazów wulkanicznych. Kolumna gazów nad kraterem wzbiła się w niebo na wysokość ponad 2 km.

Od 2013 roku Popocatepetl wykazuje zdecydowanie zwiększoną aktywność. Jego popiół spadał nawet na stolicę kraju, Mexico City, a także doprowadził do częściowego zawieszenia lotów z międzynarodowego lotniska w mieście Puebla. Popocatepetl to drugi najwyższy szczyt w Meksyku, o wysokości 5458 metrów nad poziomem morza, wyższy jest tylko Pico de Orizaba mierzący 5610 metrów n.p.m.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika XaX

 CO rusz kolejne erupcje

 CO rusz kolejne erupcje wulkanów, tylko czekać aż walnie Yellowstone lub inny superwulkan, wcześniej nie było aż takiej aktywności wulkanicznej jak teraz, a jak walneło to raz na parę miesięcy, a teraz? Niemal co tydzień słyszy się o kolejnej erupcji ....

Skomentuj