W Meksyku trwa epidemia grypy, od początku roku zmarło ponad 420 osób

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Epidemia grypy w Meksyku nadal postępuje. Ministerstwo Zdrowia tego kraju twierdzi, że od początku roku już ponad 420 osób zmarło w wyniku działania dwóch groźnych wirusów grypy.

 

Większość zgonów, bo aż 390 osób zmarła w wyniku tak zwanej świńskiej grypy AH1N1. Istnieją też doniesienia o przypadkach śmierci w wyniku działania szczepu AH3N2. W sumie łączna liczba zarejestrowanych przypadków osiągnęła prawie 3700 osób.

 

Szczep AH1N1, który bywa nazywany świńską grypa był już winowajcą poważnej epidemii, która wystąpiła w kwietniu 2009 roku w Meksyku. Choroba najpierw występowała tylko u świń, ale wirus szybko zaczął wykazywać objawy grypopodobne również u ludzi.  W krótkim czasie grypa AH1N1 zaczęła wtedy występować w wielu krajach.

 

Poprzednia pandemia stanowiła świetną okazję do zarobienia wielkich pieniędzy przez przemysł farmaceutyczny, który zaczął aktywnie promować swoje produkty zwane szczepionkami. Wiele państw zakupiło miliony dawek preparatów, których skuteczność jest bardzo dyskusyjna.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nel35

Oni tam maja chyba jakiś

Oni tam maja chyba jakiś poligon doświadczalny. W 2009r. "epidemia" świńskiej grypy zaczęła się w Meksyku, pod bokiem dużej firmy farmaceutycznej z upodobaniem produkującej rozmaite szczepionki...

Portret użytkownika ekscelencja

Witam wszystkich!  Od 6.02 do

Witam wszystkich! 
Od 6.02 do 12.02. 2014 w Indiach odbywa sie ogólnoświatowa impreza - planetarny miting, majaca charakter wielkiego wedyjskiego rytuału odprawianego co kilka lat w intencji duchowego wzrostu ludzkości. Celem jest uspokojenie burzliwych energii Uniwersum i pomoc w kształtowaniu nowej planetarnej świadomości. Ceremonie przebiegaja w obecności oficjalnych przedstawicieli władz Indii, mnichów oraz licznej publiczności. Miting ma nazwę Dharmasuya Mahayaga i wypełniony jest recytacjami wedyjskich hymnów, mantr i modlitw oraz składaniem ofiar świętym ogniom. Podstawowym celem tego święta jest wytworzenie rezonansu poprzez  wytworzenie potężnej energii duchowej, która pomoże ludziom w osiągnieciu stanu spokoju na poziomie indywidualnym i społecznym oraz poszerzeniu świadomości. W porzadku kolejnych dni towarzyszą takie hasła:
1. dzień 1: pokój, wykorzenienie przemocy, uspokojenie sił Natury i uwrażliwienie ludzkiej świadomości na korelacje między działalnością człowieka oraz stanem przyrody. W tym dniu odbyło się spotkanie przy okrągłym stole w dyskusji "Światowy pokój i wprowadzanie modelu działania bez przemocy. Pojawienie się nowej globalnej świadomości"
2.Dzień 2. Młode pokolenie, właściwe zasady i wartości, system edukacyjny uwzględniający obok rozwoju intelektualnego - rozwój wewnętrzny.
3. Dzień 3: Fazy życia następujące po młodości - wiek dojrzały i życie rodzinne, wiek emerytalny i wiek podeszły - finalna faza życia, okres wewnętrznego skupienia, powrót do Źródła. Dyskusja: "Ekologia socjalna i zrównoważony rozwój".
4. Dzień 4: Korzystny, wartościowy rozwój życia politycznego, pojawienie się nowych przywódców charakteryzujących się stabilnością umysłu i kierującym się w swoim działaniu dobrem publicznym, zrozumienie uniwersalnych prawd i współczucie dla bliźnich. Dyskusja: " Zarządzanie oparte na zasadach praw uniwersalnych."
5. Dzień 5 i 6: Zrozumienie i powszechna integracja zasad Dharmy. Osoby biorace udział sformułują i ogłoszą przyrzeczenie życia wdług zasad i wartości moralnych w oparciu o poszerzoną świadomość. Wspólna modlitwa będzie prośbą o zstapienie i zakorzenienie w ludziach Nadświadomości oraz realizację wszystkich wyrażonych wcześniej intencji. Spowoduje to aktywację energii umożliwiających przebieg procesów integracyjnych. Dyskusja:" Rozważania na temat nauki i ducchowości"
6. Dzień 7: Ten dzień zostanie poświęcony przeniesieniu energii dharmicznej na ludzkość i wszelki ruch we Wszechświecie, czemu ma towarzyszyć celebracja jej obecności. Będzie to dzień obchodów Uniwersalnego Braterstwa. 
W obchody można się włączyć w modlitwie. Retransmisje wideo-rytuałów odbywają się poprzez internet. Można je znaleźć na stronach internetowych: www.mahayaga.org i www.dharma-resa.net.
Pozdrawiam i zachecam do włączenie się mentalnie w to święto. E.

Portret użytkownika SAH

I to właśnie pokazuje że

I to właśnie pokazuje że media publiczne sterowane są przez elity rządzące . I informacje w nich przekazywane to propaganda wygodna dla rządów . A to co mogło by zaszkodzić w utrzymaniu władzy jest nie przekazywane . Mam nadzieje że nasza młodzież też otworzy oczy i przebudzi się sama bez pomocy starszych którzy nerwy też już mają na wykończeniu .

Skomentuj