W Meksyku pojawiło się 15 kilometrowe pęknięcie ziemi

Kategorie: 

www.periodicocorreo.com.mx

Pęknięcie ziemi szerokie na 4 metry i głębokie miejscami na 60 metrów pojawiło się pomiędzy miejscowościami La Grulla i La Joya. Według geologów zjawisko ma związek z ulewnymi deszczami, jakie nawiedziły ostatnio ta okolicę.

 

Mieszkańcy zaniepokojeni wystąpieniem zjawiska poinformowali o tym lokalne władze. Znalezienie pęknięcia nie było trudne, bo przechodzi przez środek miejscowej drogi gruntowej.

 

Według prasy meksykańskiej pęknięcie nadal postępuje i osuwa się nowa ziemia. W tej chwili część siedlisk ludzkich zostało odciętych od świata, ponieważ nie jest możliwe dotarcie od strony lądowej.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika Wyjatkowy

sami  znawcy  tu sa 

sami  znawcy  tu sa  ,piszcie  ile wam wlezie  i tak przez  to nie bedziecie  madrzejsi  choc pewnie tak wam sie  wydaje,ja  lubie  tu zagladac  i  mam beke  co  z niektorych jak sie napinaja  madrosciami  hahah  wasza  wiedza na kazdy  temat ktory  zostanie  rzucony na ZnZ  poprostu powala  jestescie cudowne dzieci  :D:D:D:D:D

Portret użytkownika vit

Warto tu rownież zwrócić

Warto tu rownież zwrócić uwage na przemieszczajacy sie biegun magnetyczny oraz oś ziemi i związana z tym zjawiskiem precesją.Powoduje to olbrzymie napreżenia skorupy ziemskiej i te wszelkie pekniecia mogą być tego własnie efektem.

Portret użytkownika Roobaczek

Nie znam się na geologii ale

Nie znam się na geologii ale nie chce mi się wierzyć aby pęknięcie ciągnące się aż piętnaście kilometrów było wywołane jedynie opadami. Musiały być w warstwach skalnych jakieś napreżenia, a opady przyczyniły się jedynie do uwidocznienia zmiany.

Strony

Skomentuj