W Meksyku pojawił się gigantyczny 100-metrowy krater

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Na polach miasta Santa Maria Zacatepec w Meksyku otworzyło się gigantyczne zapadlisko. Krater o wymiarach 100 metrów i głębokości 20 metrów wciąż się powiększa, wzbudzając zaniepokojenie mieszkańców tego obszaru.

Według badań, duży krater został spowodowany uskokiem geologicznym - pęknięciem lub strefą uskoku między dwoma blokami skalnymi. Krater zaczął się formować w ostatnią sobotę. W tym czasie mająca nie więcej niż 5 metrów średnicy struktura urosła do przerażających 60 metrów w ciągu zaledwie 24 godzin. Teraz jego wymiary sięgają 100 metrów i nadal się rozszerza.

Nadal nie wiadomo, co doprowadziło do zapadnięcia się gleby. Ponieważ na tym wiejskim obszarze w pobliżu Puebla jest intensywne rolnictwo, pęknięcie mogło być to spowodowane wydobyciem wód gruntowych. W międzyczasie wokół krateru zainstalowano 500-metrowe ogrodzenie, aby zapobiec śmierci i urazom gapiów tłumnie gromadzących się aby podziwiać geologiczną anomalię.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Demiurg

Kraków:

Kraków:

1. dojazd od północy, zakręt, głeboki aktywny lej krasowy w polu. Patrzę, a tam koparami go zasypują i dokładnie na nim osiedle postawili.

2. ul Kijowska k Pewexu; bloki postawione na aktywnej  jamie, w której tonęło wszystko, co tam wrzucono.

3. ul Podwale, urząd miasta; na podwórku miejsce, że można samochód postawić, a jest szansa, że rano go nie będzie.

4. osiedla na bagnach pychowickich; piasek i błoto; setki bloków postawione na szybko; pod spodem woda.

5. osiedla na Rybitwach - jeszcze większe piaski i bagna; w sumie to starorzecze Wisły.

6. duży hotel w Borku Fał. - postawiony na kilkudziesięciometrowych palach, bo bagno do samego dołu.

itd

Portret użytkownika Easy Rider

Jakakolwiek teoria, która

Jakakolwiek teoria, która chciałaby wytłumaczyć tego rodzaju przypadki, powinna przede wszystkim odnieść się do faktu, że te otwory mają bardzo regularny kształt okręgu i pionowe, jakby równo wywiercone ściany. Gdyby to były naturalne zjawiska przyrodnicze, tego rodzaju regularności są po prostu nieprawdopodobne.

Portret użytkownika Maryjan_66

Jeszcze tego nie zaczęli

Jeszcze tego nie zaczęli wypełniac śmieciami??

Ło matko.. u nas juz dawno dołek byłby wypełniony, pewnie gdzies w 80% odpadami zaimportowanymi przez polskojęzycznego 'przedsiębiorce' z eco-niemiec, eco-holandii, eco-danii - bo ci to lubia porządek na swoim podwórku, więc coś jest za bardzo fee - to na wschód.. A na tym dołku betonik, parking i np nowy lidl. Drogi dojazdowe juz będą bo po wysypisku niejako. A jak będzie lidl to i wioska wokół powstanie, restauracja pod dwoma złotymi łukami itp. Życie zakwitnie.

Choć jak poczekać jeszcze trochę, to dołek zrobi sie na tyle duży, ze można by było łopaty od eco-elektrowni wiatrowych powrzucać, bo z tymi też nasi zachodni sąsiedzi nie wiedzą co zrobić, i łopatami mogiły dla nich biedacy grzebią - a przemalować i wysłać do naszych eco-wiatrowni jako 'nowe' to jednak koszt.

Skomentuj