W Meksyku i w Portugalii nieoczekiwanie spadł śnieg

Kategorie: 

Źródło: facebook.com/Renato Goulart,

Wyspa Pico na tropikalnych Azorach doświadczyła śniegu. Opad wystąpił w poniedziałek, 26 grudnia. Śnieg spadł na górę Pico, pokrywając białym puchem najwyższy punkt Portugalii.

Renato Goulart, znany przewodnik Pico, który wspinał się na górę setki razy, podzielił się kilkoma imponującymi ujęciami. Góra na wyspie Pico powstała około 750 000 lat temu z wulkanu, który wyłonił się z głębin oceanu. Mając ponad 5000 metrów wysokości, jest nie tylko najwyższą górą w Portugalii, ale także najmłodszą górą w kraju.

Co ciekawe anomalia w postaci opadów śniegu w miejscu gdzie zwykle go nie ma miał tez miejsce w tropikalnym Meksyku.

Opady śniegu uderzają w Meksyk - dopiero trzeci raz w historii miasta Meksyk. W samym Meksyku odnotowano tylko dwa przypadki opadów śniegu - 5 marca 1940 r. i 12 stycznia 1967 r.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prorocznia

Śnieg? Może i anomalia ale

Śnieg? Może i anomalia ale takie np juki wytrzymują do -25stopni. Nie bez powodu. Bardzo ładnie przyjęly się w Polsce. 5000 metrów też nie jest bez znaczenia. W takim np Ekwadorze na śniadaniu mozesz popijać pinakoladę na gorącej plaży by wieczorem pojechać na narty, w góry...

O wiele ciekawszy jest taki np Oman. Pustynia, +60 bez cienia, bo skąd cień? aż tu nagle, znad Indii leci wilgotny front i całe wschodnie wybrzeże na 3-4 miesiące zamienia się w szwajcarskie Alpy z jeziorami i wodospadami. Pogóglajcie sobie - fajne widoczki.

Portret użytkownika Endymion

Ciekawe spostrzeżenie co

Ciekawe spostrzeżenie co Omanu. W Turcji Arrarat ma ponad 5000m. Wyjazdy do Turcji na narty s a lepsze niż w Alpy. Hotele na powyżej 2000m, wyżej niż nasze Rysy. Tanio i dobrze. Tam przyjeżdżają w większości Turcy cudzołożyć, pić i ćpaćm bo Allach powyżej 2000m nie widzi.. serio! tak mi powiedzieli.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ​euklides

Odszkodowanie uzyskiwałoby

Odszkodowanie uzyskiwałoby się całkiem prosto, gdyby obowiązywało prawdziwe prawo, a nie regulamin obozowy. Jak nie masz ubeczpieczenia, a spowodujesz wypadek i nie masz z czego zapłacić, to licytujemy twój rower, w razie czego inny dobytek, a jak ciągle brakuje to odpracowujesz to.

Portret użytkownika Prorocznia

Tu naczelna polska krowa!

Tu naczelna polska krowa! Roweruję do pracy przez okrągły rok, nawet jak śnieg i mróz.  Bo nie ma złej pogody na rower, jest tylko zły strój. Informuję Pana, że KAŻDY w Polsce jest ubezpieczony i nie trzeba mieć rejestracji żeby dostać odszkodowanie. Potwierdzam też, iż wśród rowerzystów jest sporo chamów- tyle samo co wśród kierowców. Bo kultura, to nie sprawa urzędu ale wychowania.

Portret użytkownika Endymion

"KAŻDY w Polsce jest

"KAŻDY w Polsce jest ubezpieczony i nie trzeba mieć rejestracji żeby dostać odszkodowanie", a to w jakiej bajce wyczytałeś??? Podaj link! O rowerowym OC nie słyszałem, a słyszałem o problemach prawnych, gdy dwa rowery, czy dwie hulajnogi zderzyły się.

Jestem często samochodem w centrum Poznania. Drogi rowerowe są wszędzie, nawet dwukieunkowe, gdzie dla aut jest jednokierunkowa. Rowerzyści nie są najgorsi. Gorsi są na wypożyczonych na minuty hulajngogach elektrycznych. Jadą w dwie osoby, co jest zabronione. Ulica, pas rowerowy, chodnik i zmieniają to jak chcą. Czerwone na przejściu dla pieszych, ale zielone dla aut, więc wskakują na ulicę. Kiedyś robiłem kartę pływacką, kartę rowerową, kartę motorowerową, a teraz kajak, czy żaglówkę małą wypożycza każdy. Rowery i elektryczne hulajnogi to zmora iasta spedalonego tęczowo! Ci ludzie nie mają pojęcia o przepisach, nie dość że jadę samochodem skupiając się na wykluczających się oznaczeniach drogowych, gdzie jest pełno zmian i przebudów, a znaki nienadążają za tym, to muszę uważac na jakiś samobójców na rowerach, czy hulajnogach.. a jeszcze dochodzą ciapaci z Uber/Glovo/Pyszne itd. co to wożą jedzenie z restauracji.. uni nie mają pojęcia o zasadach ruchu drogowego. W takim Egipcie prawo jazdy dostajesz za wjazd pod górkę i przejechanie przodem łuku, w Indiach jest pewnie jeszcze gorzej. W znajomej firmie spedycyjnej pracuje 100 Ukraińców jako kierowcy TiR. Kupili za 1000$ prawo jazdy w Ukrainie i tutaj mają C+E, ale tylko po prostej potrafią jechać, bo podjazd pod rampę magazynu zabiera godzinę..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Groot

Ja przesiadłem się z

Ja przesiadłem się z samochodu na rower teraz w grudniu i wytrzymałem tylko tydzień.
Zostałem trzy razy ochlapany błotem, dziesiątki razy oślepiony długimi światłami, bo się kurwom nie chciało zmienić na krótkie, a raz się jakiś chuj o mnie otarł że o mało co nie spadłem z roweru. Takiego chamstwa i buractwa jaszcze nie widziałem.
Więc nie pierdol mi tu o świętych krowach.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Endymion

"Ja przesiadłem się z

"Ja przesiadłem się z samochodu na rower", aż tak Cię pisowski reżim dowalił? Współczuję!

Jechałeś rowerem tam gdzie ludzie włanczają długie? 

Nosisz kamizelkę odblaskową na sobie podczas tej podróży abym mógł Cię zobaczyć?

Po ciemku, czarno ubrany roweżysta na poboczu jest zmorą kierowców, lepszy byłby jeleń za lasu (po to te długie), niż iść leżeć za głowę przejechanego rowerzysty..

Rowerem jeżdzę po lasach w weekend, to nie jest środek transportu, a służy do relaksu.

Jak masz daleko do pracy, to sprzedaj dom, weź kredyt, zmień pracę i kup mieszkanie w centrum miasta za 12000zł/m2.. Komorusek lepiej Ci to wyjaśni..

ale Ty na wsi masz 150m2 chatę po dziadkach, kilka ha pola, sad, grządkę ze zdrową marchewką i kapustą, szambo bez dna, co to szambiarka dwa razy w roku wywozi..

Po co tutaj płączesz i masz nawet taką czelność??

DIVI LESCHI GENUS AMO 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika b@ron

eche...to już wyjaśniliśmy 

eche...to już wyjaśniliśmy  że byłeś dobrze widoczny, teraz jeszcze spróbujmy zrozumieć kto się o kogo otarł, bo przemieszczając się samochodem często mam wrażenie że rowerzyści liczą na to, że samochody im się będą odsuwać, byle on się zmieścił...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Groot

Masz WRAŻENIE aha.

Masz WRAŻENIE aha.
Rozumiesz co znaczy jedziesz poboczem, a kutas wyprzedzający cię z tyłu prawie się o ciebie otarł choć droga ma 4 metry szerokości. Pewnie sam o takich należesz.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika ​euklides

Rower powinien jeździć

Rower powinien jeździć chodnikiem, podobnie jak hulajnoga, deskorolka, wrotki i wszystko co ma moc do jednego człowieka mechanicznego. Po drogach powinny jeździć pojazdy o mocy co najmniej jednego konia mechanicznego, bo takie są historycznie, biologiczne i cywilizacyjne uwarunkowania infrastruktury. Wtedy nie było by problemów i wszystkim żyło by się lepiej. No, ale w tym świecie na opak rządzą osły, więc wjebały rowery na drogi żeby ginęli rowerzyści, samochody wlekły się za nimi i pojawiały się gówno-problemy typu czemu nie ma obowiązkowego OC dla roweru i opłaty paliwowowej. Nie ma, bo rower jest na siłę wypychany na ulice, a należy do domeny pieszych, szczudeł i walizek na kółkach.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj