W Mekce roboty zaczęły rozprowadzać świętą wodę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W związku z pandemią koronawirusa władze Arabii Saudyjskiej wykorzystały roboty do dozowania wody święconej w butelkach w Mekce. Dlatego władze mają nadzieję zapobiec wybuchowi COVID-19 podczas hadżdży, tradycyjnej pielgrzymki.

 

 

Władze Arabii Saudyjskiej poinformowały w sobotę, że 60 tys. mieszkańców zaszczepionych przeciwko koronawirusowi będzie mogło odbyć pielgrzymkę w lipcu br. To więcej niż w zeszłym roku, ale znacznie mniej niż w normalnych czasach. W 2019 roku w hadżdż wzięło udział około 2,5 miliona muzułmanów z całego świata.

 

Przypomnijmy, że hadżdża to tradycyjna pielgrzymka związana ze zwiedzaniem Mekki i okolic w określonym czasie. Hadżdż jest piątym filarem islamu po Szahadzie, modlitwie, jałmużnie i poście. Dosłownie przetłumaczone z arabskiego oznacza „dążenie, zamiar do uwielbienia” i „powrót, odnowa”.

 

Władze Arabii Saudyjskiej mają nadzieję zapobiec wybuchom epidemii koronawirusa do 2021 roku. Jednym ze środków służących pielgrzymom było uruchomienie małych czarno-białych robotów, każdy wypełniony butelkami święconej wody.

 

„Celem tych robotów jest świadczenie usług osobistych bez kontaktu z ludźmi” – wyjaśnił Bader al-Lokmani, szef świętego źródła Zamzam w Wielkim Meczecie w Mekce.

 

Od wieków pielgrzymi odwiedzają Mekkę, aby napić się wody ze źródła Zamzam. To studnia w Mekce pod placem meczetu al-Haram, w odległości 21 metrów od Kaaby. Głębokość studni wynosi 30 metrów. Kąpiel w Zamzam i picie z niej wody to ważny element pielgrzymki.

 

Obecnie dostępnych jest około dwudziestu robotów, które pomagają odwiedzającym i pielgrzymom podczas peregrynacji. W razie potrzeby władze wykorzystają również inne środki. Setki tysięcy butelek wody Zamzam są zwykle rozdawane rocznie.

 

Hadżdż jest jednym z pięciu filarów lub kluczowych obowiązków islamu, ale już drugi rok z rzędu dopuszczeni są tam tylko zaszczepieni Saudyjczycy.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Normalnie   mycki  spadają 

Normalnie   mycki  spadają   a pejsy  się prostują   od  tego natłoku  durnych  informacji 

kurcze że też   zamiast  świętej ropy  wodę zwykłą  automatycznie podają i to   w prost z krzaczka  niegodziwości  świętej a u nnnaaas   to nawet   tytoniu nie można  posadzić sobie   bo grzech  śmiertelny   i zakaz wyłarzenia z pierdla do lat dziesięciu  , za mak podobnie a za  posiadanie    normalnie rosnącej na  glebie  marychy to   i do pierdla   i do psychuszki  wraz z całą  rodziną i zabór mienia  - ale to znamy już od ponad 200 lat. Ab soor d   goni  głupotę  nieskończoną    wciskaną  do głów od  dziecka -a  czy  nie wsytarczyło by tak za darmo  nauczyć   dziatwę    jedynej i słusznej  matematycznie  ilości  do zapłacenia obliczoną z  automatu  każdego miecha  na utrzymanie   szondu ?? 

Normalnie   mycki  spadają   a pejsy  się prostują   od  tego natłoku  durnych  informacji 

PS 

podobno  szydkiewki w tym roku   obradzają  na ziemi  naszej (jeszcze)  i może  powstać klęska  urodzaju  i ocieplenia klimatu , z czym  ZnZ dało siebie   na razie spokój  gdyż kolec białka   dostał  się do  organizmu     -to  taka  mutacja ze  sTallinngradu i  5ta fala jesienna zapoczątkowana  przez zrobotyzowane IT pod ścianą  płaczu 

I  też  bardzo  ważne  dla  elektoratu  wyborczego     , jak donosi  onet  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/adam-bielan-powolujemy-partie-republikanska/1bqxvwn,79cfc278

kolejni   do utrzymania   za nasze pieniądze , tym razem nazwą się  republikanie  a poświęci   ich ruch ojciec   dyryktor  z  Torunia  za co łaska  , czyli  jedyne pińć   milionów   pln i  dwa  bentlejem   od  bezdomnego  

Portret użytkownika tubylec

Nic im to nie pomoże, i tak

Nic im to nie pomoże, i tak się wymienią białkiem kolca. Jeszcze nie wiadomo co jest w tych butelkach .. niby święta woda ale w dzisiejszych czasach to bym  nie dał 100% wiary że tam jest tylko woda. I ostrożność mi podpowiada żeby unikać podejrzanych butelek z zawartością do wypicia, zwłaszcza na takich masowych spędach religijnych. Fakt że tą wodę rozwozi samobieżna froterka niczego nie zmienia.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

......................................... To chyba wzięli patent od Kościoła Kat...olickiego w Polsce. Ostatnimi czasy trwa gorączkowy zakup przez samorządy elektronicznych aspersoriów na fotokomórkę od 1000 do 4 tys. złotych za sztukę w celu zapobiegania pandemii covid19. Długo im zeszło, bo przez 2 tysiące lat nie wiedzieli, że gromadne maczanie rąk w jednym pojemniku z wodą może przyczyniać się do rozpowszechniania wielu chorób, a przecież rzekomo sam Wszechmocny szepcze im do uszu na konklawe. Biznesmeni w sutannach najwyraźniej nie doczytali Ewangelii. Deal polityczno-kościelny trwa w najlepsze. 

 

 
Darmo otrzymaliście [Ewangelię], darmo dawajcie. 9 - Ew. Mt. 10

...
 
1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; Ew. Mt. 6

...
15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto UWIERZY i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; Ew. Marka 16, 15-16.

...
46 —Strzeżcie się przywódców religijnych! Oni lubią nosić wytworne szaty, oczekują wyrazów szacunku ze strony innych ludzi oraz najlepszych miejsc w świątyniach i na przyjęciach. 47 Bezwstydnie okradają biedne wdowy! Udają przy tym pobożnych i wygłaszają długie modlitwy, aby ukryć, kim są naprawdę. Tym większa spotka ich kara! - Ew. Łk. 20

...

Strony

Skomentuj