W Maroku spadł pierwszy śnieg od 50 lat!

Kategorie: 

Źródło: Rambla Mojada na youtube.com

Niezwykły atak zimy w Maroku, zamknięto 5000 km dróg z powodu wyjątkowo intensywnych opadów śniegu. Aby sprostać niespotykanym dotąd warunkom pogodowym, marokański rząd zainwestował w 117 pługów śnieżnych, aby odkopują szczególnie dotknięte zaspami obszary wiejskie.

Rok 2018 nie przestaje nas zaskakiwać pod względem anomalii pogodowych. Tym razem, 29 stycznia, po kilkudziesięciu latach wyjątkowo sprzyjającej mieszkańcom pogody, gęsty śnieg zaczął sypać nad południowymi regionami Maroka. Mówi się, że miasta takie jak Warzazat (graniczące z pustynią Sahara), Taroudant oraz Zakura nie doświadczyły opadów śniegu od 1968 roku.

Za niespotykaną na tym obszarze świata pogodę obwinia się przede wszystkim wpływ wyjątkowo niskiego ciśnienia atmosferycznego. Meteorolodzy są zdania, że intensywne opady śniegu utrzymają się przynajmniej do czwartku, 1 lutego.

W mieście Warzazat spadło od 1 do 5 cm śniegu, jednak w niektórych miejscowościach, takich jak Imdrasse, jest to aż od 22 do 30 cm. Minimalne temperatury w poszczególnych regionach wahają się od -4 do 1°C.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Skomentuj