W Malezji znaleziono najwyższe drzewo rosnące w tropikach

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Amerykański ekolog Gregory Asner, latając helikopterem wokół dżungli na wyspie Borneo, odkrył niezwykle wysokie drzewo o wysokości 94 metrów. Średnica jego korony wynosi aż 40 metrów.

 

Gdy badacze dotarli na miejsce, w którym rośnie rekordowe drzewo, stwierdzono, że jest ono otoczone przez drzewa tego samego gatunku, które są zaledwie kilka metrów niższe. Jest to oficjalnie polana z 49 największymi znanymi drzewami rosnącymi w tropikach.

Absolutny rekord wysokości dla drzewa należy do sekwoi, która rośnie w Redwood National Park w Kalifornii, USA. Dorasta ona do wysokości 115,5 metra i jest oficjalnie najwyższym znanym drzewem na naszej planecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika NanoRurka

Eukaliptus regnans rekord 143

Eukaliptus regnans rekord 143 metry . Eukaliptusy królewskie jak i sekwoje to są olbrzymy jednak jeśli chodzi o obwód pnia to rekord należy do drzewa z Tule w Meksyku. W Polsce najwyższa jest sosna , ma około 65 metrów więc też sporo.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Pszczoly padają zatrute przez

Pszczoly padają zatrute przez Roundup z Monsanto. W Moswkie jest 3 metry śniegu. Brak zimy w Polsce jeszcze nie oznacza braku zimy gdzie indziej. Ja bym się nie galopował z wnioskami że to co się dzieje na świecie to wina Fukushimy. Przy depopulacji jaką stosują opryskiwacze Fukushima to drobnostka i sanatorium. Wiesz o tym że gilfosat główny skaldnik Roundap przenika to szpiku u ludzi i tam blokuje tworzenie nowych komórek odpornościowych? Uwali cię bądz jaka choroba 1 co się przypląta. Lekarze piszą że jeśli nic się nie zmieni z opryskami w USA to w 2025 50% urodzonych dzieci w USA będzie miało różne formy autyzmu. Chorzy od urodzenia = radość dla mafii farmaceutycznej ktora ma gwarantowany zbyt nic nie wartych tabletek.

Portret użytkownika mariusx78

Dopóki ktoś nie stanie obok

Dopóki ktoś nie stanie obok takiego drzewa to nie odczuje tej wielkości. Kiedy sobie pomyśle, że mój 4 piętrowy blok (parter+4 piętra) muszę ustawić ponad 6 razy jeden na drugim to mi się wierzyć nie chce, że mogą istnieć tak wysokie drzewa.

Skomentuj