W Malezji złapano rekordowego, 8 metrowego pytona

Kategorie: 

Źródło: twitter

Złapany w Malezji olbrzymi pytona mierzył aż 8 metrów. Oznacza to, że jest to oficjalnie najdłuższy wąż tego gatunku, który kiedykolwiek odnaleziono. Dzięki temu udało mu się dostać do Księgi Rekordów Guinnessa.

 

Nienormalnie duży wąż to pyton siatkowy. Rekordowe zwierzę zostało odnalezione w pobliżu miejscowości Penang. Gada wypatrzyli pracownicy z pobliskiego placu budowy, którzy wezwali pomoc. Specjalne służby zjawiły się aby zwabić gigantycznego węża w pułapkę, co ostatecznie się powiodło.

Po zważeniu okazało się, że zwierze waży około 250 kg. Poprzedni najdłuższy wąż na świecie również był pytonem siatkowym i mierzył 7,67 metra. Został złapany w 2011 roku w stanie Missouri, w USA.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zyx

Nawet szkoda bluzgać. Skoro

Nawet szkoda bluzgać. Skoro go tak sobie trzymają - to znaczy, że go ubili żeby się z trupem sfotografować.
W związku z tym nie mogę się doczekać identycznego postępowania po odnalezieniu najwyższego człowieka i wpisaniu go do KRG (zaznaczam, że po ubiciu najwyższego - rekord automatycznie przechodzi na tego odrobinę niższego, a potem następnego itd itd).

Skomentuj