W magnetosferze Ziemi znaleziono plazmowe struktury w kształcie rur

Kategorie: 

Źródło: CAASTRO

Astrofizycy z CAASTRO i University of Sidney w Australii, wykorzystali w unikalny sposób sieć radioteleskopów MWA, która do nich należy. Dzięki temu stworzono urządzenie zdolne do obrazowania w 3D tego co dzieje się w ziemskiej magnetosferze, za jonosferą. Uczeni byli zaskoczeni widząc, że odkryli istnienie nieznenych dotąd rurowych struktur plazmowych w wewnętrznych warstwach magnetosfery.

 

Obszar przestrzeni wokół Ziemi, zajęty przez pole magnetyczne, zwany jest magnetosferą. To dzięki niej nasza planeta nie jest tak bardzo narażona na promieniowanie słoneczne. O samej magnetosferze wiemy całkiem sporo, ale wciąż nie tyle ile powinniśmy.

 

Ustalono, że w obszarze oddziaływania linii pola magnetycznego Ziemi znajduje się sporo plazmy, która tworzy coś w rodzaju atmosfery ze zjonizowanego wiatru słonecznego. Wewnętrzną warstwa magnetosfery jest jonosfera, a nad nią znajduje się plazmosfera. Dzięki zdolności obrazowania w 3D ustalono, że występują tam dziwnie ukształtowanych struktury plazmy, w tym przypominające jakieś przewody, albo rury.

"Od ponad 60 lat naukowcy zakładają istnienie tych struktur, ale dopiero my dostarczyliśmy pierwszy wizualny dowód , że one faktycznie mają ", powiedziała Cleo Loi z CAASTRO "Odkrycie struktur jest ważne, ponieważ powodują one niechciane zniekształcenia sygnału, które mógłby, na przykład, wpływać na nasze cywilne i wojskowe systemy nawigacji satelitarnej. Dlatego musimy to lepiej zrozumieć."

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że odkryte plazmowe struktury znajdują się około 600 km nad ziemią w górnej części jonosfery. W badaniach wykorzystano radioteleskop MWA (Murchison Widefield Array), znajdujący się na pustyni w Australii Zachodniej. Był on w stanie obserwować duży obszar nieba. Anteny podzielono na dwa i część z nich odpowiadała za jedno "oko" a część za drugie. Dzięki temu innowacyjnemu podejściu MWA dostarczył obrazów 3D przedstawiających kłębiącą się w magnetosferze.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

to jest zalążek czegos co

to jest zalążek czegos co bedzie przyszłością wystarczy stworzyć pole ktore staje sie inkubatorem obecnego, dokonać nad inkubującym, zmienne regulowane i rekacji z zewnetrznym reguluje sie czas.... sa ludzie ktorzy ta odkryli i wiele ludzi na swiecie przemieszcza sie w czasie glowne elity...  kiedys a dokladniej w 43 roku byl przeprowadzony projekt tęcza tyle ze nie zrobili dodatkowego pola regulujacego  i mozecie wierzyc lub nie ale panuje moda na spotykanie swoich dziadkow ojcow matek i babć z wizerunku nieznajomego za pomocą tej technologi...  odczyt przeszłośći ma być dokladny jak i zapis w archiwach ludzkosci przez co kazdy podroznik jak coś odwali zostaje poprawiony przez straznikow czasu...  był przypadek ze przyszły prezydent zaczoł palić w nieodpowiednim okresie swojego rozwoju przez co w pozniejszych latach zmarl przed wprowadzeniem waznego prawa ktore zmienilo swiat.... bo podroznik poczestowal papierosem niewiedzac ze nie pali.... a wy pamietajcie nie musicie mi wierzyc... ja NIC nie wiem..

Portret użytkownika 0przyszłość0

niestety nie kazydy bd się

niestety nie kazydy bd się godził z tą myśłą ale czeba globalnej włądzy by nie bło nic nigdy wstanie ucierpieć cza lojalnych kompetentych i od dziecka ustawiani psychologicznie pewnie kumasz a i nie moze być inkubatora bo ziemia bd tracić na funcjonalności nie pojmiesz to by musiało byś wszystko tak lekkie i funkcjonalne ze tylko filozofia mistyfikacji to wytłumaczy harrp i tak dalej to już jest i to  jest za pomocą tego robione odskok pola na chwile bo samo się przeciez ustabilizuje ale ten wstząs na te pole bd miało tylke energi by stworzyć anomali pogodowe  słowo polskie jest geniuszem Smile albo ja  Smile

Portret użytkownika Aaron makaron

To nic ciekawego.... Nuda! A

To nic ciekawego.... Nuda!
A nic nie piszecie o ojczymie Kim Kardashian, który zmienił płeć i pojawił sie na okładce "Vanity Fair" !!!
Uczcie sie wynajdować interesujące i pożyteczne wiadomości
Szalom
 
"Nikt wam tyle nie da, co ja wam mogę obiecać"
Andrzej Duda

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Nie zrozumiałeś (chyba)

Nie zrozumiałeś (chyba) kolego szydery.
A tak nawiasem to znaleziono czy też odkryto? 
Znaleźć można coś zagubionego, odkrywa się coś czego jeszcze nie znano, nie widziano itd. Taka mała nieznacząca uwaga.

Skomentuj