W lutym w Polsce pośpiesznie przyjęto kilka aktów prawnych przygotowujących nas do wojny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rządzący Polską politycy planują chyba wysłanie nas wkrótce na wojnę. Stosowne ustawy przygotowujące kampanię wojenną przyjmowano w lutym bieżącego roku. Oczywiście tak zwane media nie informują na ten temat, aby nie wzbudzać paniki wśród Polaków. Wygląda na to, że jest się czego bać, bo opublikowano nie tylko Rozporządzenie, które wprowadza obowiązkowe ćwiczenia wojskowe dla wszystkich w wieku do 50 lat, ale też kilka innych aktów prawnych, które trudno nie odebrać jako przygotowania do wojny. Polskie media jak zwykle zapomniały o tym poinformować.

 

Po 23 marca bieżącego roku, kiedy rozporządzenie Ewy Kopacz wejdzie w życie, wojsko polskie będzie mogło się upomnieć o każdego z nas i to w każdym momencie, nawet niedogodnym dla nas.  Okazuje się, że to nie wszystko i w lutym podjęto też kilka innych aktów prawnych, które dopiero zestawione ze sobą wskazują na to czego należy się spodziewać w najbliższym czasie. Niestety logicznym wnioskiem jest założenie, że władze spodziewają się wojny i dokonują ostatnich poprawek w prawie.

 

Niektóre ustawy wojenne dają nadzieje, że być może wojna jest rozważana w innym horyzoncie czasowym niż miesiące. Żeby szkolić trzeba mieć czas. Tak można odbierać plan wzięcia w kamasze wszystkich Polaków, który podpisała premier Kopacz. Zmiany dotknęły też procedury mobilizacyjne co znalazło się w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie przydziałów mobilizacyjnych i pracowniczych przydziałów mobilizacyjnych.  Do kompletu opublikowano jeszcze Obwieszczenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 lutego 2015 r. w sprawie sposobu odbywania zasadniczej służby wojskowej. To oczywiście może być zupełny przypadek, ale uwierzyć w to może chyba tylko wyjątkowo zatwardziały wyborca partii rządzącej.

Źródło: Alegrzana.pl

Interesująco brzmi też koincydencja czasowa publikacji Obwieszczenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 lutego 2015 r. w sprawie przekraczania granicy państwowej i lotów obcych wojskowych statków powietrznych w przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej i Obwieszczenia Ministra Obrony Narodowej również z dnia 4 lutego 2015 r. w sprawie Komisji do rozpatrywania roszczeń z tytułu szkód wyrządzonych przez wojska obce.

 

Na koniec warto zauważyć, że 20 marca w życie wejdzie Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 lutego 2015 r. w sprawie płatności uposażenia i innych należności pieniężnych oraz pokrywania przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej kosztów pogrzebu żołnierzy niezawodowych. Tak tak to chodzi o nas, mięso armatnie, które ma iść walczyć na tej wojnie. Jest to po prostu podstawa prawna do wyprawienia naszych państwowych pogrzebów gdy już zginiemy.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Niemand

Jeśli ktoś zechce poszerzyć

Jeśli ktoś zechce poszerzyć swoją wiedzę, to będzie potrafił przewidzieć takie działania polityków.

Patronem ideowym UE jest Altiero Spinelli. Jego nazwisko widnieje nad głównym wejściem do siedziby UE. To komunista, którego wyrzucono z czerwonej partii za zbyt radykalne poglądy:) W 1941 r. Spinelli ogłosił Manifest z Ventotene, w którym opisał ideę utworzenia komunistycznego „superpaństwa” w skład którego mają wejść pozbawione granic i suwerenności państwa europejskie.

W marcu 2017 r. w Rzymie rządy wszystkich państw Unii Europejskiej podpisały „Białą księgę o przyszłości Europy”, w której odwołano się wprost Manifestu z Ventotene.

Te wszystkie podrygi polityków, którym mylnie przypisuje się jakąkolwiek decyzyjność, to jedynie spektakl dla mas. Jego głównym celem jest  stworzenie złudzenia, że ludzie mają jakiś wybór. Że mają na coś wpływ.

Niestety, ale nie mają.

Oto fragment przemówienia byłego szefa Rady Europy Jerzego Buzka w 25 rocznicę śmierci Altiero Spinellego:
„25 lat po swej śmierci Altiero Spinelli wciąż dodaje nam sił i wskazuje kierunek europejskiego projektu. Jego zaangażowanie w Europę nie ma sobie równych; jego poświęcenie dla sprawy jeszcze bardziej zintegrowanej unii jest dziś inspiracją dla wielu Europejczyków."

A na koniec cytat z Manifestu z Ventotene:

„Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi.”

Portret użytkownika Brzęk_monet_w_słoneczny_dzień.

A kto niby miałby nas

A kto niby miałby nas zaatakować? Rosja? Ta której samoloty się rozbijają podczas pokoju? Ta Rosja, która koło 2008 roku proponowała nam rozbiór Ukrainy? Ta Rosja, która nie ma w stosunku do nas żadnych roszczeń terytorialnych? (A mają takowe Niemcy i Ukraina). A to, że jest zwierucha za naszą granicą i się Polska armia do tego jakoś przygotowuje, to chyba dobrze, nie? Bo z artykułu można wywaniskować, że źle i że powinniśmy leżeć z otwartymi nogami.

Portret użytkownika Blackhawk83

Wystaczyło zniesć na 10 lat

Wystaczyło zniesć na 10 lat zasadniczą służbę wojskową no i proszę, wybucha panika nieświadomego ciemnogrodu na wieść o tym że odbywają sie szkolenia rezerwy, które były i w dalszym ciagu są normą a różnica tylko jest taka że kiedy wojsko było obowiązkowe to na szkolenie rezerwy wzywano tylko tych którzy odbyli ZSW w celu utrwalenia ich wyszkolenia, teraz nie ma obowiązkowej służby wojskowej i ludzim wbija sie rezerwę do książeczki wojskowej mimo tego że w wojsku nie byli, tak więc jako "rezerwiści' muszą zostać przeszkoleni. Teraz nikt o tym już nie wie i wystarczy w dobie obecnej napiętej sytuacji podać takie info w mediach i panika gotowa że wojna sie zbliża - Nie wiem czy śmiać się czy płakać z powodu tego że młodzież w dzisiejszych czasach nie wie nic na temat armii i że tak łatwo ją nastraszyć. No ale z drugiej strony nie ma sie co dziwić skoro teraz młodzi ludzie czerpią wiedzę z portali internetowych, niekiedy tworzonych przez samozwańczych "redaktorów" a nie jak kiedyś z życia i opowiesci starszych kolegów którzy byli bardziej doświadczeni życiowo.

Portret użytkownika emigrant wewnętrzny

W pierwszej kolejności

W pierwszej kolejności powinni  do przeszkolenia lub mobilizacji pójść dzieci naszych dostojników rządowych. Powinni dać przykład patriotyzmu, a nie chować się za cieżko pracującymi i marnie opłacanymi ludźmi w tym kraju. Robić z naszych dzieci mięso armatnie. Młodzież nie musi wiedzieć na temat armii nic, dość ma frustracji, gdy szuka pracy zgodnej z jej wykształceniem, umiejętnościami. W zamian  oferuje się jej emigrację.

Portret użytkownika Konstanty Rokossowski

Ciekawe sny macie.Ja ze dwa

Ciekawe sny macie.Ja ze dwa miesiące temu miałem sen że uciekamy przed Niemcami,w dzień chowamy się po piwnicach,a w nocy siedzieliśmy na poręczach chyba mostu bo wysoko to było,dookoła szare bloki,ciemne niebo i słyszę głos kobiety po polsku "wypier... my was tu nie chcemy" (pewnie przez partyzantów Niemcy terroryzowali cywilów),i nagle jest dzień.Kilka razy miałem ten sam sen że siedzimy w barakach i czekamy na jednostki wroga, ale to nie jest polska armia,bo wszyscy mówią po rosyjsku,i ten sen zawsze kończył się tak że stałem przed barakiem z kolesiem i gadamy o pierdołach, a gdy patrzę na twarz tego kolesia to okazuje się że to sam Josif Wisarionowicz Stalin (nigdy nie śnił mi się Hitler).A ten sen to mi się wydaje że się toczy podczas wojny domowej w Rosji,sądząc po rozmówkach ze Stalinem znaczy że jestem czerwony i czekamy na przybycie białych.Ten sen już z 6 razy mi się śnił, zawsze przebiega tak samo

Portret użytkownika Oset

Zapytajcie się Ministra

Zapytajcie się Ministra Siemoniaka, dlaczego wprowadzono obowiązek mobilizacyjny w pierwszej kolejności dla najmłodszych roczników ,a nie dla najstarszych . Chcą sie pozbyć resztki młodych ludzi ktorzy nam zostali a sami chronią kasty urzędników wszelkiej maści , starych nierobów,uprzywilejowanych policjantów . Kto będzie po wojnie pracował na nich .
Trzeba starsze roczniki wysłać na wojnę w pierwszej kolejności. , po wojnie młodzi odbudują kraj i zapewnią godny byt pozostałym emerytom .

Portret użytkownika maximre

He he no panie Oset , skąd ty

He he no panie Oset , skąd ty te swoje wydumki bierzesz  !
Powinnosię wprowadzić  w pierwszej kolejności dla 60 latków itd w dół.Już widzę tą kulejącą armię odpierającą agresję. Szkoda na tą strone wchodzić .

Strony

Skomentuj