W Luizjanie zaobserwowano niezwykle rzadkiego różowego delfina

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Samica o imieniu Pinky, należąca do niezwykle rzadkiego gatunku różowych delfinów urodziła swojego potomka. Zwierzęta zostały zauważone w rzece Calcasiey w amerykańskim stanie Luizjana.

Różowy delfin stał się popularny 12 lat temu, gdy po raz pierwszy został zauważony przez kapitana Erika Rue. Kilka tygodni temu świadkowie dostrzegli dwa różowe delfiny, które pływały w rzece Calcasiey w stanie Luizjana. Eksperci uważają, że  Pinky otrzymała swój różowy kolor w wyniku rzadkiej mutacji genetycznej. Populacja delfinów stale maleje i Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uważa je za gatunek zagrożony wyginięciem.

 

Narodziny Pinky'ego juniora dają naukowcom nadzieję, że dzieci mogą odziedziczyć po matce mutację genetyczną, co potencjalnie może niezwykle pomóc w wysiłkach na rzecz zwiększenia populacji rzadkich gatunków. Kapitan Rue, który miał okazję przyjrzeć się delfinowi z bliska opisuje, że Pinky jest różowa od ogona aż po czubek i ma czerwone oczy. Ponadto jej skóra jest gładka i błyszcząca. Delfiny z miejsca stały się ulubieńcami mieszkańców Luizjany, którzy uwielbiają obserwować zabawę tych wspaniałych ssaków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Skomentuj