W ludzkiej krwi znaleziono toksyny z upraw GMO

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Wiele osób zastanawia się, dlaczego nagle mamy do czynienia z epidemią raka na tak wielka skalę. Truizmem jest stwierdzenie, że przyczyna tkwi w żywności, jaką spożywamy. Dotyczy to wszelkiego rodzaju dodatków oznaczonych, jako E, ale również żywności powstającej na bazie produktów GMO. Szkodliwość organizmów modyfikowanych dla człowieka jest przez naukowców określana, jako coś nie do końca udowodnionego. Działa tu ten sam mechanizm, co w przypadku szczepionek.

 

Naukowcy, którzy badali wpływ GMO na spożywające je organizmy żywe prawie zawsze dochodzą do wniosku, że to kancerogenna trucizna. Jednak ostatnie wyniki badań idą nawet dalej. W ludzkiej krwi znaleziono toksyny Bt, powszechnie stosowane w uprawach GMO. To wywołało nową falę obaw o bezpieczeństwo żywności modyfikowanej genetycznie.

 

W organizmach GMO implementowane są w szczególności geny bakterii tak, aby te rośliny stały się odporne na szkodniki. Te geny sprawiają, że uprawy są dla nich toksyczne, ale przyjmowało się dotychczas, że nie stanowią one zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzi.  Genetycznie zmodyfikowany bakłażan, którego sprzedaży zakazano rok temu, zawierał toksyny pochodzące z bakterii glebowej Bacillus thuringiensis (Bt).

 

Dotychczas naukowcy i międzynarodowe korporacje twierdzili, że toksyna Bt nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi, ponieważ to białko rozkłada się w jelitach człowieka.  Jednakże, obecność toksyny w ludzkiej krwi wskazuje, że tak się nie dzieje. Naukowcy z kanadyjskiego University of Sherbrooke odkryli owadobójcze białko Cry1Ab, krążącego w krwi kobiety w ciąży i nie tylko.

 

Toksyny dostające się do krwioobiegu płodowym toksyny to bardzo poważne ryzyko powikłań. Jest to chyba jeden z powodów tak dużej ilości patologii ciąży, do jakich dochodzi w ostatnich latach.  Badacze z Centrum Klinicznego Uniwersytetu Sherbrooke w Quebecu dokonali testów kilkudziesięciu kobiet. Starali się ustalić czy one lub ich małżonkowie nie pracowali przy pestycydach. Gdy się to nie potwierdziło zaczęto analizować ich zwyczaje żywieniowe.

 

Ustalono, że kobiety z próby badawczej jadły w typowy sposób dla diety kanadyjskiej, która obejmowała produkty z upraw genetycznie zmodyfikowanych min. soi, kukurydzy i ziemniaków.  Próbki krwi pobrane od kobiet w ciąży przed porodem oraz z krwi pępowinowej po urodzeniu niemowląt. Toksyna cry1Ab wykryta została odpowiednio w 93 i 80 procentach krwi kobiet w ciąży.  W poprzednich badaniach, ślady toksyny Cry1Ab znaleziono w treści przewodu pokarmowego bydła karmionego paszą GMO na bazie organizmu przypominającego kukurydzę. Już to mogło powodować obawy, że toksyny mogą nie rozpuszczać się całkowicie w przewodzie pokarmowym człowieka.

 

Pozytywne jest to, że rośnie świadomość społeczeństwa na temat tego, czym jest GMO. Ostatnio pojawiają się nawet reklamy telewizyjne, w których ustylizowana na babcię aktorka stwierdza, że pasza z GMO jest wbrew naturze. Co jednak zrobić, jeśli zakup żywności bez GMO jest trudny a jej koszt bardzo wysoki? Biedni ludzie kupują przeważnie rzeczy tanie, więc bardzo niezdrowe.

 

Pewną szansą jest własna produkcja żywności i dlatego władze na całym świecie walczą z tak zwanymi działkowcami. Korporacjom marzy się sytuacja taka jak na rynku mięsa. Kiedyś, w co drugiej miejscowości była masarnia a obecnie jest kilka dużych zakładów obsługujących cały kraj. To musi prowadzić do problemów. Taki sam stan rzeczy zaczyna mieć miejsce w przypadku obrotu płodami roślin.

 

Aby zakończyć ten smutny artykuł pozytywnie można zaapelować do wszystkich ludzi, którym zależy na tym, by żyć w zdrowiu, aby porzucili lenistwo i zainteresowali się tym jak samemu wyhodować pomidory, marchew i inne warzywa a następnie jak je zmagazynować na zimę. Jeszcze w latach osiemdziesiątych wszyscy tak robili. Warto sobie zadać pytanie, jaka jest cena wygody w postaci kupowania produktów gotowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kolo21

A Tusk wręcz żąda tego gmo

A Tusk wręcz żąda tego gmo dla polaków.Kupując w sklepie jak mam sprawdzić czy dany produkt zawiera gmo czy nie.W UK pisze takie coś na ulotce  a u nas żydotuskolandi nie.Polak głupi zeźre wszystko jak świnia.Zdychasz na raka to zdychaj mi ci z rządu nie pomożemy.Przecież to od papierosów rak jest nie od sztucznego żarcia.Nie ważne że normy syfu w powietrzu są wielokrotnie przekroczone.Przejdziesz się ulicą, nawdychasz się spalin z samochodów to tak jak byś zjarał paczkę fajek.Popij coca coli ,zjedz paczkę chipsów i kup se trumnę.

kolo21

Portret użytkownika rysia

Mieszkam w UK. Przestalam

Mieszkam w UK. Przestalam kupowac w polskich sklepach jak zaczelam czytac etykiety. Najlepsza byla smietana piasnicy nie zawierajaca prawie wcale smietany. Miesa nie jem od kilku lat wiec ominela mnie afera z sola wypadowa. Jaja biore z rynku farmerskiego wiec afera jajeczna tez mnie nie dotknela. Od ubieglego roku sadze wlasne warzywa i zeby bylo nie za prosto dodam, ze moj ogrodek jest w 100% z betonu. Niemniej mialam pomidory, salate, marchew, fasolke. W tym roku bedzie czosnek, ziola, duzo koperku Smile no i wiecej pomidorow Lol
 

Portret użytkownika jasne

Droga Rysiu. Wszystko pieknie

Droga Rysiu. Wszystko pieknie zaczelas robic od niejedzenia miesa i tak dalej. Masz wlasny ogrodek, sadzisz wlasne warzywka. Problem lezy w zatrutym powietrzu i glebie. Twoje warzywka nie sa wcale zdrowe i pelne skladnikow mineralnych. Po czesci lepsze niz modyfikowane genetycznie czy zanieczyszczone pestycydami, lecz tego juz nie pokonamy.

Portret użytkownika jj

co sie tu rozpisywac, u nas w

co sie tu rozpisywac, u nas w sklepach w polsce sprzedaja sol przemyslowa, mieso potrute, susz jaj z zeszlego wieku, idz do sklepu-syfu-biedronki i poczytaj etykiety i padniesz-tablica mendelejewa...
 
a wy sie martwicie o GMO-jasne ze trucizna, tylko bardzo zaawansowana, wszystko na poziomie elementarnym jest tylko energia, zapisana kodem, a GMO, ma za zadanie ten kod mutowac.
 
hej, w tv jest "voice of poland"-a my tu marnujemy czas na takie pierdoly..
 
pozdrawiam
 
 
 

Portret użytkownika Hincu

'Szkodliwość organizmów

'Szkodliwość organizmów modyfikowanych dla człowieka jest przez naukowców określana, jako coś nie do końca udowodnionego.'
co za brednie, dowody sa od lat 40 zeszlego wieku... monsanto kiedys zajmowala sie chemia, pozniej genetyka, skoro ich srodki chwastobojcze byly niezdrowe dla ludzi ( jak wykazaly badania, ktore zreszta utajnili... ) to GMO dziala w ten sam sposob ^^, nie dziwota ze ludzie sa tepi umyslowo, skoro takie zarcie i chemtralie zmniejszaja iloraz inteligencji polecam wszystim ten film
http://www.youtube.com/watch?v=b-3-nilTzjQ

Portret użytkownika Dr Piotr

Po prostu zapomniałeś o

Po prostu zapomniałeś o prostym fakcie...Ci kórzy teraz mają po 60-70-80 lat, to nie jedli za młodu tego gówna GMO. Oni przez ponad połowę swojego życia nie mieli takich problemów. Naie wiem ile masz lat, ale zapytaj swoich rodziców albo lepiej dziadków, jak się odżywiali...nie ma porównania do tego co jest teraz, wtedy było 100x zdrowiej i normalniej bez chemii i syfu. Stąd ich śedziwy wiek.
Jak ktoś za 30-40 lat zrobi ponownie takie badania porównawcze i ocenę średniej wieku i zdrowia ludzi, to pewnie nie będzie już tak optymistycznie.

Strony

Skomentuj