W Londynie utworzył się gejzer wytryskujący ścieki na 30 metrów

Kategorie: 

Źródło: Thury Bjork (Twitter)

W niedzielę (25 lipca) na północnym brzegu mostu Hammersmith w Londynie wybuchł „gejzer”. Wyrzucona w powietrze kolumna, nie składała się jednak z gorącej wody, a rozcieńczonych ścieków, które w spektakularny sposób wystrzeliły ze studzienki kanalizacyjnej. Użytkowniczka mediów społecznościowych o imieniu Thury Bjork, która sfilmowała incydent z pobliskiego budynku, porównała go do islandzkiego gejzeru.

 

Strumień wody został sfilmowany przez jedną z mieszkanek, która podzielił się swoim nagraniem w mediach społecznościowych. Po wystrzale, kolumna wody osiągnęła ponad 30 metrów wysokości, nim wreszcie opadła na okolicę. Mieszkańcy spekulowali na temat przyczyny wystrzału wody w mediach społecznościowych. Sugerowano, że powodem mogła być pęknięta rura.

Zgodnie ze słowami rzecznika władz Londynu:

„Wentylacja jest z kanalizacji burzowej, która odprowadza również nadmiar wody powierzchniowej z dróg i ulic. Działał tak, jak powinien, aw zeszły weekend był na pełnych obrotach z powodu ulewnych opadów deszczu, co oznaczało narastanie ciśnienia powietrza w systemie, które wymagało odpowietrzenia...To spowodowało wypchnięcie ścieków – ścieki to woda z kanalizacji, która jest bardzo mocno rozcieńczona przez deszcz.”

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Wungiel

Może ten gejzer, to taka

Może ten gejzer, to taka nieświadoma projekcja puszczającego zwieracza u tego, kto to pisał? No bo inaczej, to nie mogę sobie wytłumaczyć powodu publikowania tego rodzaju treści w tym serwisie - że bywa plotkarski, to zrozumiem, ale że co, że ta fontanna fekaliów to są już jakieś trąby apokalipsy czy inne plagi egipskie, żeby o tym pisać? Zresztą, jeżeli M@tis chce zamieszczać takie artykuły, to jego prawo i chwała mu za to, chociaż jednak myślę, że jest tyle ciekawych tematów i tyle tajemnic nieprzebranych, że inspirowanie się szambem takie jakieś płytkie mnie się wydaje...

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Dzis jestem wypity

Ścieki to woda z kanalizacji.

Ścieki to woda z kanalizacji. A od kiedy w kanalizacji jest woda a nie ścieki? Można by pomyśleć że woda użytkowa jest dostarczana mieszkańcom Londynu za pomocą kanalizacji. Nawet po kielichu trudno zrozumieć o co angolom chodzi.

Skomentuj