W Londynie rozpoczął pracę samojeżdżący minibus

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W stolicy Wielkiej Brytanii rozpoczęto testy autonomicznego minibusa, nazwanego na cześć angielskiego zegarmistrza Johna Harrisona. Pojazd może przewieźć czterech pasażerów wzdłuż północnego Greenwich w pobliże stadionu 02 Arena.

 

Autobus bez kierowcy jest przeprojektowanym modelem Ultra Poda, który wozi już pasażerów z londyńskiego lotniska Heathrow. Minibus przemieszcza się stosunkowo wolno, z prędkością do 16 kilometrów na godzinę, co ma zminimalizować ryzyko potencjalnego wypadku.

 

W kabinie znajduje się operator, który może przejąć kontrolę w razie nagłego wypadku. Dzięki kamerze oraz laserom minibus lokalizuje przeszkody napotkane na drodze i wymija je, nie opierając się na innych systemach nawigacji GPS.

Każde osiem godzin podróży zbiera 4 terabajty danych, potrzebnych do analizy sytuacji w ruchu. Później te informacje mogą być wykorzystywane w innych projektach związanych z samochodami samobieżnymi. Projekt jest finansowany przez rząd Wielkiej Brytanii, a jego szacowany koszt wynosi 8 milionów funtów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Skomentuj