W Londynie przekroczono roczne normy zanieczyszczeń powietrza, już w 5 dni po Nowym Roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Londyn jest wciąż najgorszym miastem w Europie pod względem zanieczyszczeń powietrza. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, poziomy godzinowe NO2 nie mogą zawierać więcej niż 200 mikrogramów na metr sześcienny, 18 razy w ciągu 365 dni. Jednak późnym, czwartkowym wieczorem, limit ten został przekroczony w Lambeth, dzielnicy południowego Londynu.

 

Szkodliwe cząsteczki unoszące się w powietrzu mogą dotkliwie ranić wnętrze płuc oraz dróg oddechowych, a także powodować choroby układu krążenia, układu oddechowego oraz uszkodzenia układu nerwowego.


Szacunki wskazują, że każdego roku w Wielkiej Brytanii umiera około 40 tysięcy osób w bezpośrednim skutku zanieczyszczeń powietrza, przy czym większość zgonów występuje w Londynie. Nowy burmistrz Londynu, Sadiq Khan, przedstawił sporządzony plan walki z zanieczyszczeniami powietrza na najbliższe pięć lat, jego wartość jest bliska miliarda funtów. Plan uwzględnia między innymi zachęcenie transportu publicznego do przejścia na ekologiczne paliwo oraz wysokie opłaty za przejazd przez centrum wobec starych, najbardziej zanieczyszczających samochodów.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika MS

Hej, jak tam coroczne

Hej, jak tam coroczne zaskoczenie sezonowe....

Niemcy wystrzelili w sylwestra ponad 4 tony trujacych zanieczyszczen w powietrze i przekroczyli tym 27 krotnie dopuszczalne normy w zjednoczonej E zatem rowniez cala reszta baranow na wlasne zyczenie zapaskudzila ( bo to w modzie ) sobie powietrze a teraz to wszystko co zostalo wystrzelone powoli opada i przenoszone z wiatrem zanieczyszcza glebe i wode. Milego sylwestra 2017 zycze w przyszlym roku i zdziwienia kilka dni po. To tak jak z corocznym zaskoczeniem zwiazanym ze sniegiem. Cytat: "Polska jest zaskoczona faktem ze w nocy spadl snieg!". Lub tez corocznym  latem. Cytat: " Europa jest zaskoczona letnia temperatura!"

Skomentuj