W Londynie pojawią się autobusy piętrowe napędzane wodorem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dwupoziomowe autobusy miejskie napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi pojawią się po raz pierwszy na ulicach Londynu w 2020 r. Należy zauważyć, że transport publiczny jest przenoszony na przyjazne dla środowiska paliwa w celu zwalczania zanieczyszczenia powietrza w miastach.

 

Firma Transport for London (TfL), która odpowiada za pracę większości transportu miejskiego, złożyła pierwsze zamówienie na dwadzieścia takich autobusów.

„Przeznaczamy rekordową kwotę 85 milionów funtów, aby nasze autobusy były przyjazne dla środowiska i jestem dumny, że Londyn ma obecnie największą w Europie flotę autobusów o zerowej emisji spalin” - powiedział Burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Obecnie w brytyjskiej stolicy jest 9 400 czerwonych autobusów piętrowych, z których tylko 165 nie zanieczyszcza środowiska, ale latem liczba ta wzrośnie do 233.

 

Według Khana, Londyn przejdzie na w pełni na ekologiczne autobusy do 2037 roku. W tym celu TfL będzie musiała co roku zastępować 500 pojazdów nowymi. Ponadto każdy autobus o zerowej emisji kosztuje 190 tysięcy funtów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Easy Rider

A czy ktoś policzył, ile CO2

A czy ktoś policzył, ile CO2 i innych gazów powstaje, aby wytworzyć to "przyjazne dla środowiska paliwo"? Bo przecież nie występuje ono w naturze w czystej postaci.

Ostatnio okazało sie, ża produkcja samochodu elektrycznego powoduje emisję takiej ilości szkodliwych gazów do atmosfery, że w przeliczeniu na okres eksploatacji wychodzi więcej, niż spala ekologiczny diesel. Takie są skutki lewackiej wiary w religię "globalnego ocipienia".

Portret użytkownika maniek II

Witaj!

Witaj!

...jeden wybuch wulkanu to - start - wszystkich - pojazdow na swiecie - jednoczesnie - jesli chodzi o produkcje CO2!/nie wiem kto to obliczyl - i nie pytaj skad to pochodzi!...gdzies to wyczytalem.../

... powiedz mi dlaczego produkuje sie CO2 - a moze jest go za malo?

https://www.growbox.pl/pol_m_Produkcja-CO2-230.html

dr Hubert Czerniak - Dwutlenek wegla

https://www.youtube.com/watch?v=MRG2Rp0zk1c

globalne ocipienie to nic innego - jak haracz placony bandytom - za to,ze zyjemy!..

ten co to  wymyslil - nobela dostal  ..

https://www.nobelprize.org/images/gore-ipcc-oslo-photo-2306-landscape-medium-gallery-2x.jpg

Firma taka jak tesla - porodukujaca samochody elektryczne - to tylko przykrywka/ - do badan nad kosmosem - buduja nowy portal o srednicy ponad 100 km - CERN II - "zderzacz hadronowy"

Wrzucilem ten koment - niedawno- ale  wkleje go jeszcze raz...

...moge to usprawnic!...dwupaliwowy generator pradu - start - benzyna/gaz/lpg/wodor/...oraz generator HHO - duzy - taki generator rozklada wode na wodor - i produkuje prad - do napedu - generatora pradu/baterii/generatora HHO - takie perpetum mobile - moze nie calkiem - jedyna strata - to woda! - srednio 1 - 3 litry/godz w zaleznosci od mocy!/podane na wyrost!/

oczywiscie wydajnosc generatora HHO - musi byc przynajmniej gdzies w granicach 1000/1500 litr/godz.

przy dodatkowym zastosowaniu silnika elektrycznego np 30kW pradu zmiennego - i odwroceniu jego  fazy moze produkowac taka sama ilosc pradu - do zuzycia!!

ZASIEG - NIEOGRANICZONY!!

jednak ten "tesla" - to glab!

W  Germanistanie bmwejka 20 lat temu - juz jezdzila na wodor - pewnie "znalezli" ten wynalazek - gdzies u Niemca na strychu!!...:))

a gdzie sa patenty Lagiewki?...

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowa-ciezarowka-wodorowa-nikola-one-posiada-zasieg-niemal-2-tysiecy-kilometrow#comment-480587

 

Skomentuj