W Londynie ma powstać pierwsza ekologiczna, zasilana energią naturalną szkoła

Kategorie: 

Źródło: Curl la Tourelle Head Architecture

Curl la Tourelle Head Architecture właśnie ujawnił plany czegoś, co może stać się najbardziej ekologicznym budynkiem w Londynie – szkole zasilanej przez energię z elektrowni wodnej, położonej nad brzegiem Tamizy. Pięciopiętrowy budynek byłby całkowicie zasilany energią pochodzącą ze źródeł naturalnych.

 

Zgodnie z projektem, lokalizacja szkoły jest kluczowym aspektem. Aktualnie proponowane miejsce jest używane jako wysypisko śmieci. Teren znajduje się bezpośrednio przy najwęższej części Tamizy, co oznacza, że prędkość przepływu wody w tym punkcie będzie najwyższa. Plan polega na przechwytywaniu tej ogromnej ilości energii za pomocą turbin pływowych, które będą dostarczać budynkowi potrzebną moc.

Szkoła zostanie zbudowana tak, aby spełniać standardy Passivhaus i BREEAM (dotyczą wysokiej oszczędności energii i ekologiczności budynków). Szkoła będzie również posiadała systemy monitorowania emisji dwutlenku węgla, które pomogą w redukowaniu śladu węglowego. Śladem węglowym nazywamy całkowitą sumę wytwarzania gazów cieplarnianych przez daną jednostkę.

 

Chociaż projekt ten jest na bardzo wczesnym etapie, architekt wyobraża go sobie nie tylko jako najbardziej ekologiczny budynek w Londynie, ale także wzór dla przyszłego budownictwa.

„Szkoła będzie prawdopodobnie najbardziej ekologicznym budynkiem publicznym w Londynie. Projekt jest przykładem samowystarczalności i użycia technologii redukującej wytwarzanie dwutlenku węgla, który dodatkowo wykorzystuje naturalne i odnawialne materiały pochodzące z okolicznych źródeł.” – dodał pomysłodawca projektu.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj