W lodowcach Tybetu odkryto nieznane nauce starożytne wirusy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Ohio i Lawrence Berkeley National Laboratory zidentyfikowali starożytne wirusy w tybetańskich lodowcach. Wirusy zostały uwięzione w lodzie około 15 tysięcy lat temu, a większość z nich jest nieznana współczesnej nauce.

 

W 1992 roku, zespół naukowców pobrał próbki rdzeni lodowych z lodowca na płaskowyżu tybetańskim. Analiza wykazała, że lód ma około 15 tysięcy lat. Materiał został umieszczony w chłodni z przeznaczeniem do dalszych badań. W 2015 roku, inny zespół badawczy pobrał próbki rdzenia lodowego z tej samej lokalizacji.

 

Naukowcy, zanim przystąpili do badań, musieli oczyścić rdzenie lodowe, ponieważ nie upewniono się, czy sprzęt, który został użyty do jego pobrania, nie zanieczyścił przypadkiem próbek materiału. W tym celu odcięto zewnętrzną część warstwy próbek rdzenia lodowego.

Dokładne analizy oczyszczonych próbek wykazały, że rdzenie lodowe z lodowców tybetańskich zawierają 33 grupy wirusów, z czego aż 28 grup nie jest znanych nauce. Naukowcy zauważyli, że wirusy znalezione w próbkach pobranych w 1992 i 2015 roku różnią się między sobą.

 

Naukowcy nie wiedzą, czy nowe wirusy mogą być niebezpieczne dla ludzkości. Badania tego typu mają ważne znaczenie ze względu na globalne ocieplenie, które spowoduje topienie się lodowców, a co za tym idzie – uwolnienie potencjalnie śmiertelnych wirusów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Te wirusy często same w sobie

Te wirusy często same w sobie stanowią potencjalne zagrożenie epidemiologiczne.Budzą się z uśpienia (wstają na nowo jak Feniks z popiołu) z powodu zmian klimatu.Tym niemniej, obecnie trwa prawdziwy wyścig na znajdowanie takich "nieznanych nauce wirusów" Tak ! To prawdziwy skarb dla szaleńców od  budowy NOWATORSKICH broni biologicznych.Trzeba zdać sobie sprawę że wiele z tych wirusów tylko czeka żeby znaleźć się ponownie i to w całkiem nowym dla nich środowisku, ekosystemie.Przecież tyle się zmieniło na ziemi od czasów "starożytnych" że aż się te wirusy proszą o swoje następne apokaliptyczne 5 minut dla ludzkości.

Portret użytkownika RisingStar

Rzymianie to jednak są

Rzymianie to jednak są przebiegli. Wymyślili wirusa w starożytności, a dokładniej po to by zniszczyć współczesne Chiny. Dlaczego Rzymianie? Bo Cesarstwo Rzymskie za czasów Klaudiusza podbiło Anglie. Potem powstała Wielka Brytania. Wielka Brytania podbiła Amerykę. Spóścizną ich są wyzwoleni amerykanie, czyli dzisiejsze juesej. Tybet - Chiny, niedaleko..Wiadomo co się święci

  A jak wiadomo Imperium Rzymskie przeobrazilo się potem w Watykan, więc to spisek tych morderców w sutannach.
Potwierdzone info od Dalajlamy.

 

"Jest to jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic"

więc CICHOSZA, ryzykuję zyciem by wam o tym napisac

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Skomentuj