W Liberii wykryto nowy przypadek zarażenia Ebolą

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikroskopem - Źródło: wikipedia
Władze Liberii oraz Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziły w piątek informacje, dotyczące zidentyfikowania kolejnej osoby zarażonej zabójczym wirusem Ebola. Jest to pierwszy przypadek zarażenia od ostatnich kilku miesięcy.

 

Wciąż nie ma pewności, czy w tym zachodnioafrykańskim państwie rzeczywiście udało się opanować sytuację. W maju tego roku WHO oświadczyła, że wirus został pokonany, lecz niedługo potem pojawił się kolejny przypadek zarażenia. Gdy ofiara tego wirusa zmarła, co miało miejsce w czerwcu, nie odnotowano już kolejnych takich incydentów a we wrześniu znów stwierdzono, że Liberia poradziła sobie z epidemią. 

 

Tym razem sprawa może być nieco poważniejsza. 14 listopada do szpitala trafił 10-letni chłopiec, który jak się okazało, jest nosicielem wirusa. Jego rodzice również są pod obserwacją choć w ich przypadku jeszcze nie potwierdzono zarażenia.

 

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że Liberia posiada niezbędne środki do powstrzymania wirusa przed jego rozprzestrzenianiem się i nie ma powodów do obaw. W tym samym czasie trwa śledztwo w sprawie nowej ofiary Eboli. Próbuje się ustalić w jaki sposób doszło do zarażenia. Niewykluczone, że z czasem zostaną zidentyfikowane kolejne przypadki.

 

Epidemia wirusa Ebola w Afryce Zachodniej rozpoczęła się pod koniec 2013 roku. W samej Liberii odnotowano 10,600 zarażeń a zmarło ponad 4,800 osób. Biorąc jednak pod uwagę pozostałe kraje, w których wybuchła epidemia, niemal 29 tysięcy osób zaraziło się wirusem, z czego ponad 11,300 ludzi zmarło.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/one-confirmed-case-previously-ebola-free-liberia-093912063.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika tu macie odpowiedź

jak leczyś ebolę: 8g(8000mg)

jak leczyś ebolę:
8g(8000mg) witaminy c dziennie przez 15 dni + organiczny krzem(obecność w organizmie gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych)
lub:
czosnek 33% + Gorzknik kanadyjski 33% + pokrzywa 33% + olej z czarnuszki lub preparat z papryki chili(1,5kg na litr oleju z oliwek odstawić na 2 tygodnie) po 10 kropli 3 x dziennie
https://www.youtube.com/watch?v=yMEjilfl3fM

Skomentuj