W Liberii strzelano do ludzi, którzy chcieli opuścić strefę kwarantanny wirusa Ebola

Kategorie: 

Źródło: twitter

Policja w Liberii została zmuszona do ostrzelania demonstrantów, którzy wyszli na ulice po wprowadzeniu kwarantanny w jednej z dzielnic w stolicy kraju, Monrovi. Ranne zostały przynajmniej cztery osoby w tym dziecko.

 

Żołnierze używali ostrej amunicji i było to zgodne z miejscowymi przepisami. Władze zaznaczają, że każda osoba ranna została opatrzona przez lekarzy.

 

Protesty w objętych kwarantanną obszarach zaczęły się już wczoraj. Władze nakazały zakaz poruszania się wszystkim znajdującym się w strefach zagrożenia. Ma to umożliwić zakończenie trwającej od marca epidemii wirusa Ebola w zachodniej Afryce. Aby egzekwować zakaz przemieszczania się wojsko rozciągnęło wokół zagrożonych obszarów drut kolczasty, co spowodowało liczne protesty miejscowej ludności.

 

Mieszkańcy zażądali uwolnienia i zaatakowali policjantów kamieniami, a oni odpowiedzieli gazem łzawiącym. Te dantejskie sceny są spowodowane największą w historii epidemią wirusa Ebola. Lekarze szacują, że umieralność wynosi 50 do 60 procent. Aktualnie z epidemią zmaga się Gwinea, Sierra Leone i Liberia. Znane są przypadki zakażenia w Beninie, Nigerii a także w Europie.

 

Liczba ofiar Eboli od początku epidemii to 1350 osób. Jedynie w ciągu trzech dni we wszystkich tych krajach zanotowano 106 nowych zgonów. Nic nie wskazuje na to, aby udało się opanować sytuację bez radykalnych posunięć w stylu Liberii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika felicyta

...A „Lekarze bez granic” nie

...A „Lekarze bez granic” nie przekazują leki i sprzęt władzom lokalnym i nie opuszczają strefy konfliktu. To daje poważną podstawę dla lokalnych mieszkańców do podejrzewania zagranicznych „eskulapów” o to, że to właśnie oni rozpowszechniają nowe szczepy zarazy wśród Afrykanów.
Zdaniem wielu ekspertów, tam przeprowadzane są badania nowej „broni etnicznej”, która działa wybiórczo – tylko na Afrykanów. Ale widocznie są również modyfikacje dla innych grup rasowych i etnicznych. W 2006 roku jeden z czołowych amerykańskich wirusologów Eric Pianka, przemawiając na uroczystym posiedzeniu w Uniwersytecie w Teksasie powiedział, że za pomocą nowego szczepu wirusa Ebola (według jego słów, „posiadającego fantastyczną śmiertelność”) można „dla dobra planety” zmniejszyć populację ludzkości o 90 %. Obecni na sali amerykańscy wirusolodzy w jednomyślnym porywie wstali i urządzili mu owację na stojąco …
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/imperium-bioterroru-2014-08

Portret użytkownika euklides

Na Ebolę zachorowało 1350

Na Ebolę zachorowało 1350 osób w trzech państwach, a państwa Ukraińskie i Rosyjskie planowo wymordowały już ok 3700 osób w konflikcie na Ukrainie. Ludzie trząsą dupą przed Ebolą, wirusami, trzęsieniami ziemi, mordercami, a statystycznie państwo jest dużo groźniejsze. Ogłupieni propagandą upatrują w największym oprawcy opiekuna i zbawiciela... Może i państwo uchroni was przed Ebolą zamykając ludzi w gettach i strzelając do uciekinierów, ale nie uchroni was przed nim samym heheh.

Portret użytkownika cyzxer5

Znane sa przypadki zakazenia

Znane sa przypadki zakazenia w europie? Czy odnotowano podejrzenia dmuchajac na zimne? Nie wprowadzajcie ludzi w blad... w europie jedyna chora osoba byl hiszpanski lekarz ktory zostal przetransportowany z afryki do hiszpanii - 70cio latek ,zarazony ebola, zmarl.

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika spokojnie

Spokojnie, zawsze było tego

Spokojnie, zawsze było tego dużo tylko media nie istniały bądź nie miały takiego zasięgu. i jeszcze nie podaje się dobrych informacji tylko złe a to wzmaga naszą ocenę że rzeczywistość jest kiepska. pomyśl co myśleli w czasach inkwizycji? podczas wojen? że to już koniec... i tak żyj jakby miał już koniec - każdą chwilą, każdym dniem najlepiej jak potrafisz jakby jutra nie miałoby być... pozdrawiam, nie daj się zastraszyć - odrzucaj smutek i nie zajmuj się czymś na co wpływu nie masz... będzie Ci łatwiej - zacznij zmieniać siebie uśmiechaj się życie jest piękne

Strony

Skomentuj