W Lesotho znaleziono ogromny diament warty 40 milionów dolarów

Kategorie: 

Źródło: Gem Diamonds

W państwie Lesotho, będącym enklawą w ramach RPA, znaleziono piąty największy diament na świecie. Znalezisko potwierdziła firma Gem Diamonds ltd. Kamień ma 910 karatów, czyli waży 182 gramy, a jego wartość może osiągnąć 40 milionów dolarów!

 

Diament znaleziono w kopalni Letšeng, którą Gem nabył w 2006 roku. Po raz ostatni w tym miejscu kilka dużych kamieni znaleziono kilkanaście lat temu. Wśród nich znajduje się tak zwana „Obietnica Lesotho”, o wadze 603 karatów. Jednak nowe znalezisko jest zdecydowanie największym kamieniem tego typu kiedykolwiek znalezionym w Lesotho. 

 

Według ekspertów niedawno odkryty kamień wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Należy do kategorii D ( bezbarwnych). Takie diamenty charakteryzują się niską zawartością zanieczyszczeń. W sumie takich diamentów jest mniej niż 1%.

 

Największy diament wydobyty na Ziemi jest znany jako Cullinan znaleziony 26 stycznia 1905 w kopalni Premier Mine pod Pretorią. Ma on aż 3106 karatów.

Diament Cullinan

Na rozkaz króla Edwarda VII Cullinan I osadzono w głowicy królewskiego berła, które znajduje się obecnie w muzeum Tower of London. Drugi kawałek znalazł się w centralnym miejscu korony noszonej przez władców Wielkiej Brytanii.

Diament Nasze Światło

Na drugim miejscu pod względem wielkości jest diament Nasze Światło mający 1109 karatów. Trzeci w kolejce to diament Excelsior, który ma 995.2 karatów, a czwarty Gwiazda Sierra Leone z 969 karatami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Portret użytkownika charis

ludzie zamiast nabywać

ludzie zamiast nabywać diamenty za miliony lepiej aby drugiemu człowiekowi pomogli, ale egoizm, pycha, samolubstwo to chleb powszedni większości ... " Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość; mąż, który nabrał rozumu; (14) gdyż nabyć ją jest lepiej niż nabyć srebro i zdobyć ją znaczy więcej niż złoto. (15) Jest cenniejsza niż perły, a żadne klejnoty nie dorównają jej wartości " - Biblia. Mądrść jest tylko w jednej szkole : w szkole JEZUSA, bo wiedza jest w internecie, uniwersytetach ale wiedza to nie mądrość ... 

Skomentuj