W lasach tropikalnych afrykańskiej wyspy Principe znaleziono nowy gatunek sów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niedawno opisano nowy gatunek sowy z wyspy Principe, która jest częścią Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej w Afryce Środkowej.

 

Naukowcy podają, że po raz pierwszy udało im się potwierdzić, że te sowy są odrębnym gatunkiem, choć podejrzenia co do tego wyglądu pojawiły się już w 1998 roku. Ponadto dowody pochodzące od lokalnych mieszkańców sugerujące istnienie ptaków można było prześledzić już w 1928 roku.

 

Nowy gatunek sowy został opisany w czasopiśmie ZooKeys na podstawie wielu dowodów, takich jak morfologia, kolor i wzór upierzenia, wokalizacja i genetyka. Dane zostały zebrane i przetworzone przez międzynarodowy zespół naukowców kierowany przez Martima Melo z Muzeum Historii Naturalnej i Nauki Uniwersytetu w Porto.

 

Ptak jest teraz oficjalnie znany jako Principe Scops-Owl lub Otus bikegila. Specyficzny epitet „bikegila” został wybrany na cześć Ceciliano do Bom Jesus, nazywanego Bikegila, byłego kolekcjonera papug z wyspy Principe, a obecnie strażnika tamtejszego parku przyrody.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Kurde no i fajnie. Nowy

Kurde no i fajnie. Nowy gatunek snów.Ciekawe o jakie tym razem chodzi sny ?  Tam w Afryce ale nie tylko,bo w dżungli a nawet w afrykańskiej, to w lasach są takie grzyby,robaki,żaby i inne rośliny, że jak je odkryjesz i skosztujesz to masz czysyty odjazd do super kolorowych snów albo i na zawsze w zależności od ilości zwąchania albo spożycia (ale to i tak jest zdecydowanie bardziej bezpieczne od uszczypionek na kurwid 12231324 i coś) No i nie ma to jak odmiennne stany świadomości. Nowe sny górą Kosmos dla odważnych ! 

Skomentuj