W Korei Południowej, zaprezentowano robota mecha jak z filmu Avatar

Kategorie: 

Źródło:

Roboty, które mogą być sterowane z kabiny, takie jak te z filmu Avatar, sa rozwijane w wielu krajach. Niedawno zorganizowano nawet walki między japońskim robotem Kuratas i amerykańskim Megabot Mk.III. 

Podobny do nich robot został niedawno przedstawiony w Korei Południowej. Został on stworzony przez specjalistów z Instytutu KAIST. Robot nazywa się FX-2. 

 

Nie jest on przeznaczony do walki, pewnie dlatego, że nie ma zabezpieczonego kierującego. Ponadto robot jest o wiele mniejszy niż jego groźniejsze odpowiedniki z USA i Japonii. Jego wysokość wynosi tylko około 2 metrów.

Robot FX-2 jest sterowany za pomocą dwóch manipulatorów. Jak widać na nagraniu, operator jest w stanie łatwo poruszać nie tylko rękami, ale także poszczególnymi palcami robota.

Koreańskiego mecha pokazano po raz pierwszy wraz z prezentacją humanoidalnego robota HUBO na ceremonię przekazania znicza w olimpijskiej sztafecie.  

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj