W Korei Południowej uruchomiono pierwszą komercyjną sieć 5G

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Korei Południowej już zaczęła działać superszybka sieć 5G. Podczas gdy Europa i Ameryka Północna dopiero przygotowują się do wprowadzenia nowego standardu telefonii komórkowej, w Azji już funkcjonuje następca sieci 4G, a w Chinach nieoficjalnie przystąpiono do prac nad siecią 6G.

Rozwój technologii mobilnej napotyka ostatnio spore problemy z powodu obaw ludzi uważających, że sieci 5G może być niebezpieczna dla zdrowia. Nie zapominajmy jednak, że urządzenia telekomunikacyjne przed instalacją muszą uzyskac homologację. Poprzedzają ją przeważnie wnikliwe badania laboratoryjne podczas których mierzy się rozmaite parametry emisyjne celem potwierdzenia zgodności z normami bezpieczeństwa dla promieniowania elektromagnetycznego.

 

Od 1 grudnia ubiegłego roku, trzej lokalni operatorzy: SK Telecom, LG Ulus i KT uruchomili komercyjną sieć 5G w wielkich miastach, w tym w Seulu, stolicy Korei Południowej. Na dzień dzisiejszy, sieć jest dostępna tylko dla klientów korporacyjnych. Operatorzy chcą jak najszybciej rozbudować swoją infrastrukturę 5G, aby nowy standard był dostępny w całej Korei Południowej. Mieszkańcy chwilowo nie mogą korzystać z nowej sieci, ponieważ na rynku nie ma jeszcze urządzeń obsługujących nową technologię.

Obecny stan rzeczy już wkrótce ulegnie zmianie. Na wiosnę 2019 roku, korporacje takie jak Huawei, LG i Samsung wprowadzą nowe smartfony, które będą obsługiwać sieć 5G. W tym samym czasie, nowa sieć stanie się bardziej dostępna dla mieszkańców Korei Południowej.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Brawo! Jest sieć, ale nie ma

Brawo! Jest sieć, ale nie ma urządzeń, a wszystko po to, żeby film ściągnął sie w 3 sekundy zamiast 30. Zaiste warte, by usmażyć ptaszki i pszczółki. Brawo ludzie. Dojdzie do tego, że będziemy rozwalać wszelkie pudełka, latarnie i wszystkie technologie, żeby się tego g.wna pozbyć. Tylko jak dorzucić kamieniem do 12 000 satelitów?

No i ten tekst, że na pewno bezpieczne, bo homologacja... buahaha przez łzy... trzeba będzie nosić na głowach orgonity i mieć je wszędzie, bo komuś się spieszy, by stworzyć cyberczłeka kontrolowalnego przez milimetrowe fale, którymi można będzie nadawać głosy w głowie. 

Wtf.

Portret użytkownika 3plabc

Na zdrowie to na pewno nikomu

Na zdrowie to na pewno nikomu nie wyjdzie, zresztą mobilny internet zdecydowanie źle wpływa na zdrowie psychiczne populacji i zachowania społeczne. No cóż, ludzie wolą dehumanizację samych siebie, a ja czuję że czas powoli zawijać manele z tego bałaganu. ;P

Portret użytkownika Uther Lightbringer

100% prawdy. W wielu

100% prawdy. W wielu przypadkach Internet (podobnie jak inne media) staje się wylęgarnią psychopatów niezdolnych do samodzielnego myślenia i podatnych na manipulację. Ludzi, którzy myślą inaczej zaczynają hejtować i odmawiać im prawa do człowieczeństwa. Instynkty zwierzęce i dzika furia zaczynają brać górę nad zdrowym rozsądkiem, zaś producenci technologii i media spijają śmietankę. Nie da się ukryć, że nowe technologie przyczyniają się do znaczącego wzrostu liczby osób chorych psychicznie.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Burzę w szwedzkich mediach

Burzę w szwedzkich mediach społecznościowych wywołała reklama zapowiadająca wyemitowanie przez państwową telewizję SVT serialu „dokumentalnego” zatytułowanego „Pierwsi Szwedzi”, który opowiadać ma o ciemnoskórych Skandynawach. Serial, który wyemitowany ma zostać w środę 20 lutego wzbudził niedowierzanie i gniew internautów, którzy oskarżają szwedzkie media o fałszowanie historii na modłę politycznej poprawności i propagandę mającą na celu wymuszenie na Szwedach większej akceptacji dla multikulturalizmu.

Twórcy filmu przekonują, że dzięki badaniom DNA naukowcy doszli do wniosku, że pierwsi ludzie zamieszkujący dzisiejszą Szwecję po epoce lodowcowej byli niebieskoocy i… czarni. Mieli oni przybyć z południa a następnie wymieszać się z przybyłymi w tym samym czasie ze wschodu „jaśniejszymi” Nordykami. Ostatecznie biały kolor skóry, mieszana populacja osiągnąć miała dzięki wzrostowi produkcji witaminy D, pozwalającej im przetrwać mroźne zimy.

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Cytuje " Nie zapominajmy

Cytuje " Nie zapominajmy jednak, że urządzenia telekomunikacyjne przed instalacją muszą uzyskac homologację. Poprzedzają ją przeważnie wnikliwe badania laboratoryjne podczas których mierzy się rozmaite parametry emisyjne celem potwierdzenia zgodności z normami bezpieczeństwa dla promieniowania elektromagnetycznego".

No tak tylko te badania zapewne będą polegały na zawyżeniu norm. I tak przykładowo dzisiaj za szkodliwą wartość uważa się powiedzmy 10 czegoś tam tak jutro za szkodliwą wartość będzie uważało się 1000 czegoś tam (jednostek) a za miesiąc 1000000 czegoś tam.

Portret użytkownika finktank

Nie wiem jak Wy ale ja już

Nie wiem jak Wy ale ja już dzisiaj szykuje się na nadejscie 5g, mam zamar kupić duże gospodarstwo na głebokiej prowicji i postawić dom z dala od granicy działki (lub taki kupić), zasięg tej sieci to kilkaset metrów, więc można się przed nią bronić, a tak na marginesie to życie z internetem rzeczy stanie się nie  do wytrzymania, staniemy się niewolnikami algorytmów

Strony

Skomentuj