W Korei Południowej ma powstać najnowocześniejsza na świecie obrotowa elektrownia słoneczna

Kategorie: 

Źródło: YouTube, Solkiss, Pixabay

W Korei Południowej ma powstać największa obrotowa elektrownia słoneczna na świecie. Solkiss, koreańska firma zajmująca się budową farmy słonecznej, planuje zainstalować swój największy projekt na zbiorniku Deoku. Panele słoneczne nie tylko będą unosić się na wodzie, ale również podążać za ruchem Słońca.

 

Technologia zaproponowana przez Solkiss pozwala panelom słonecznym na unoszenie się na wodzie i obracanie wraz z ruchem Słońca. Zdaniem wykonawcy projektu, technologia ta pozwala uzyskać dodatkowe 22 procent energii słonecznej w porównaniu z panelami słonecznymi znajdującymi się na lądzie.

Instalacja na zbiorniku wodnym nie jest jedynym tego typu przedsięwzięciem jakie planuje Solkiss. Dwie dodatkowe elektrownie słoneczne mają znaleźć się na zbiorniku Myeoku. Wszystkie trzy przedsięwzięcia mają zostać ukończone do końca listopada tego roku.

 

Firma poczyniła wielki progres od czasu budowy swojej pierwszej unoszącej się na wodzie elektrowni słonecznej, która została oddana do użytku w 2014 roku na zbiorniku wodnym w Anseong. Solkiss był w stanie uzyskać 465 kW z tej farmy słonecznej.

Solkiss planuje uruchomić więcej tego typu elektrowni, aby pomóc państwu przejść z tradycyjnych źródeł energii na bardziej ekologiczne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj